Za zradu

15. září 2011 v 14:15 | Bromance
Vzpomínáte na tu anketu, kde se hlasovalo, na jakej pár bych měla napsat další povídku? Vyhrál to Drarry a vznikla povídka Šibalsky. Teď pro vás mám, ladies, povídku na pár, který skončil na druhém místě - Blackcest. Umístil se tam společně s neobvyklým párem, na který se taky dostane. Tákže tady je povídka SB/RB, ze který teda nemám úplně nejlepší pocit, protože tak, jak jsem v ní Siriuse popsala, ho veskutečnosti nevidím. Netuším proč se mi z něj vyklubal takovej záporák, ale ono je to vlastně docela logický, když si vezmu, jak bolí zrada a tak vůbec...
No, už žádný kecání a doufám, že to někdo dočte dokonce, protože jsem se zas rozjela a má to skoro tisíc slov, takže bych se nedivila, kdyby se vám do toho nechtělo..:)
Jo a mockrát děkuju AlineDaryen za beta read, jsem ti moc vděčná!Filch se belhal potemnělou chodbou a v náručí si nesl zosobněné zlo pro všechny výtržníky. Vrnění paní Norrisové připomínalo zvuky přejíždějících nehtů po tabuli tolik, až Regulusovi přebíhal mráz po zádech. Už takhle toho měl dost.
"Dnes pro vás mám milého společníka, pane Blacku," zavrčel samolibě Filch, aniž by se na Reguluse otočil. Ten ho poslušně následoval a byl znechucen sám sebou, ostatně jak se sluší a patří na Blacka. Umí přiznat své chyby, je jich ovšem jen poskrovnu. A tak nic nenamítal proti trestu za svůj noční soukromý trénink s chytačkou. Bylo to nepřípustné. Příště se to už nestane.
Anebo budou muset dávat větší pozor, aby je nikdo nepřistihl. Taky možnost.
"Budete příjemně potěšen," se smíchem zachrchlal Filch. "Vy i on."
Regulus ho ignoroval. Co si ten pošuk mrmlá pod vousy, ho ani v nejmenším nezajímalo.
Ještě jedno schodiště a byli na místě.
Dveře síně se s hlasitým vrzáním otevřely, jak do nich Filch strčil. Vzápětí už Reguluse popoháněl dovnitř.
"Myslím, že víte, co dělat," zachrčel. Regulus neznatelně kývl a jeho oči zabloudily do rohu, kde u veliké vitríny s poháry stál jeho bratr.
Když si Filch všiml, kam se Regulus dívá, zasmál se.
"Taky noční schůzka. Můžete si navzájem vyprávět." To už se jeho škodolibý smích ozýval zpoza dveří, které za sebou zakopl.
Regulus zůstal v síni se Siriusem sám, rozhodl se však předstírat, že si ho vůbec nevšiml, stejně jako to dělal i on. Navzájem se ignorovali a věnovali se svému trestu.
Regulus se vrhl na poháry u dveří a leštil je tak dlouho, dokud dokonale neodrážely jeho tvář. V přítmí, které tu panovalo, mu odlesky zlata a stříbra tančily po skleslé tváři. Nemohl si nepřipustit, že to jeho melodramatické přehlížení svého bratra už pomalu překračuje hranice. Nepromluvili spolu snad… zkrátka hodně dlouho. Vzájemně se sobě vyhýbali a často to vypadalo, jako by se vůbec neznali. Jako by spolu nezažili úžasné dětství. Jako by dříve nebyli nerozluční.
Pro toho druhého už teď ale neexistovali.
Ze začátku se s tím Regulus nedokázal vyrovnat - bylo to jako přijít o otce, o vzor.
Teď už toho ale ani zdaleka tolik nelitoval. Pochopil, že takhle to má být. Každý si vybral jinou cestu, neslučitelnou s tou, po které kráčel druhý bratr. Odcizili se. Nebelvír a Zmijozel. To přece nikdy nešlo dohromady.
Do místnosti se vkrádalo trapné ticho. Oba dva měli svou práci, ale přesto cítili, že by měli něco říct, něco udělat, jen aby přerušili to mlčení. I kdyby to měla být hádka… Tohle se nedalo snést.
Najednou Sirius mrskl svou utěrkou o zem. Regulus se po něm ohlédl a viděl, že stojí zády k němu se zaťatými pěstmi.
"Musím vypadnout," řekl a pod tíhou vzteku se jen stěží ovládal. Třásl se.
A pak se otočil k odchodu.
"Kam jdeš?" vyjel na něj Regulus.
"S tebou v jedný místnosti nebudu," dloubl po něm opovržlivým pohledem a sáhl po klice.
"Tak to teda budeš! Já za tebe trest odpracovávat nebudu, jasný?" Už i Regulusem zmítalo rozčilení. To Siriuse zdrželo na místě. Nechápavě se na bratra podíval.
"A to řekl kdo?" zdvihl obočí. "Ty? Mladší, slabší, ufňukanější?"
"To poslední bych si ušetřil," zasyčel Regulus.
"Já ale ne," šlehl po něm Sirius odpovědí a vyrazil proti němu. Mohutně ho strčil do ramenou, až se Regulus zapotácel.
"Já. Jsem. Ten. Starší." Sirius pečlivě odděloval slova, jako by je chtěl Regulusovi vyrýt do lebky.
"Chápeš?"
Regulus mu oplácel odhodlaný pohled, nenechal se zastrašit, i když měl z vyššího bratra trochu respekt, což si ovšem nehodlal připustit, natož aby to dával jakkoli najevo. Oplatil mu úder do ramenou.
"Tak to ne," běsnil Sirius a popadl Reguluse pod bradou. Ten stál na špičkách a snažil se pravidelně nadechovat. Rukama svíral Siriusovo zápěstí, které ho škrtilo, a snažil se ho odtrhnout od svého hrdla. Neměl ale dostatečnou sílu.
"Můžu si s tebou dělat, co chci." Natočil si bratra, aby mu viděl do očí. Byly vystrašené. To ale Siriuse neodradilo. Zuřil.
"Můžu tě tady namístě uškrtit, protože jsem tvůj starší bratr," zasyčel a smýknul s ním k oknu.
"Můžu tě vyhodit z okna, protože jsem tvůj starší bratr." Držel ho těsně u parapetu a sledoval jeho zděšení. Černé oči se mu leskly pod přívalem slz. Rty se mu otevřely v němém Ne!
"Jo," odvětil Sirius pobaveně. Naklonil se těsně nad něj a tiše mu vpálil do tváře: "Můžu s tebou dělat cokoli." Rty měl těsně u těch jeho, které lapaly po vzduchu a svobodě. Přirazil ho ke zdi a cítil, jak v něm samotném narůstá vzrušení. Přesně tohle potřeboval - dát průchod svému vzteku, který tak dlouho potlačoval. Teď měl Reguluse v pasti a svoje slova myslel překvapivě vážně. Pomstí se mu za zradu, za to, že je tak blackovský! Teď.

Rukou mu sklouzl mezi nohy a zmáčkl.
Regulus se zkroutil a zasípal.
"Ach!"
Sirius se ušklíbl.
"I to můžu, jako tvůj starší bratr, který pobral tolik rozumu, aby mu došlo, jak se má chovat, už chápeš?" Dotýkali se čely a na tom Regulusově se začaly objevovat kapičky potu. Nechápal to. Nic z toho.
"Podvedl jsi mě," vysvětloval hrubě Sirius, jako by Regulusovi četl myšlenky. "Chováš se jako oni! Rodiče." Plival mu výčitky přímo mezi rty a vdechoval do nich vzduch prosycený křivdou. Regulus přivřel oči. Slzy se mu mísily s potem. Už ne…
Sirius mu vnutil svůj polibek. Hrubý a plný reality. Regulusovy rty se podřídily, už neměl sílu se bránit. Snášel i Siriusovy další doteky, vzdychal.
"Tohle všechno můžu," řekl zadýchaně Sirius, "jako tvůj starší bratr!"
Ne!
Regulus sebou trhl a vysmekl se z jeho pout.
"Nemůžeš!" zakřičel a popadal dech. Vlasy se mu lepily na čelo.
"To si piš, že můžu," zasmál se Sirius.
"Ne!" provrtal ho Regulus divokým pohledem. "Protože už nejsi můj bratr! Žádného staršího bratra nemám!" Nato si promnul hrdlo s červenými otisky dlaní, naposledy se na Siriuse ublíženě podíval a vyběhl ze dveří.
Jedna jedna, remíza, účty vyrovnané, pomyslel si spokojeně Sirius. I já jsem trpěl, bratříčku. Teď je řada na tobě.
Za zradu.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Raven Raven | 15. září 2011 v 14:30 | Reagovat

Hm...Siriuse jsem nikdy neměla ráda...možná je to tím množstvím povídek, co jsem přečetla, ve kterejch byl vylíčenej jako totální zmetek. :D
Ale je to dost povedené...:))

2 Itachi-chan Itachi-chan | Web | 15. září 2011 v 15:16 | Reagovat

Sirius je jedna z postav, které moc neznáme. Ano. Měl rodiče, jež naddržovali Voldemortovské ideologii nadřazené čistokrevné kouzelnické společnosti. Ano, nezabil, byl však za to potrestán Azkabanem, z něhož později utekl. Je kmotr Harryho. Někdy si říkám, jestli je tohle opravdu dost, abychom pochopili jeho charakter. Na druhou stranu je to moc dobrá postava pro nejrůznější povídky, protože člověk si s ním jaksi může dělat, co chce. Může ho dát Severusovi, Lily, a ano, je to šílené, ale našla jsem i pairing SB/LV, Potterovi,...komukoli.Kdykoli, jakkoli. Proto je na něj tolik povídek. Proto je dost oblíbený.
[1]: :D To by u mě byl důvod abych ho začla mít ráda.
No, ale opět to bylo tvé, abych se konečně vyjádřila k samotné povídce. Tvé, krásné, úžasné. Tohle je Sirius, kterého bych snesla :D A Regulus je prostě k zulíbání :)

3 Itachi-chan Itachi-chan | Web | 15. září 2011 v 15:19 | Reagovat

[2]: PS: už se těším na ten neobvyklý pár :D Těchhle povídek by tu mělo být víc,než jedna, pokud na ty páry, co jsme ti sem psali, něco vymyslíš :D bylo by to moc fajn. A víc Blackcestu by taky neuškodilo. No, to říká ta, co jí trvá napsat 4 A4 4 měsíce (hezké číslo :D)...

4 Bromance Bromance | Web | 15. září 2011 v 15:25 | Reagovat

[2]: Přesně tak, Sirius je neuvěřitelně tvárná postava. A abych pravdu řekla, já se na netradiční pár netěším. Plánuju ho zakomponovat do drabblat na přání, ale jaksi ještě nevím, koho ke komu šoupnout :). No a víc Blackcestu asi úplně slíbit nemůžu, protože na tyhle dva je hrozně těžký něco vymyslet...

Jinak moc díky vám oběma :)

5 paní archivová paní archivová | Web | 15. září 2011 v 16:30 | Reagovat

Budu psát postupně se čtením, abych nejlépe zachovala svoje pocity do komentáře: nejprve jsem výskla radostí nad pairingem. Miluju blackcest a miluju Sirius/Regulus. Je to málo frekventovaný pairing, už proto zdvihám palečky na originalitu. Poté se mi nehorázně zalíbilo přirovnání vrnění paní Norrisové ke škrábání po tabuli - dovedu si to představit tak živě, až je mi blbě :D "Umí přiznat své chyby, je jich ovšem jen poskrovnu." - famózní věta, absolutně blackovská.
Sirius je tu skutečně Black. Je tu temný, panovačný, jako kdyby ukazoval bratru ve "špatné" koleji, že má taky černou duši a umí být svině, přestože si vybral dobrou cestu (lepší, správnou cestu). Oba jsou tu tak trochu zrádci vůči sobě..
Líbí se mi ta dramatičnost, ten výsměch, ta Siriova nová (když vynecháme Srabuse, že) krutost.

6 Bromance Bromance | Web | 15. září 2011 v 16:58 | Reagovat

[5]: Já si vždycky vytvářím obrázek o postavě teprve když o ní píšu. Nejdřív jsem Siriuse viděla po Rowlingovsku, ale jakmile už jsem si ho zasadila do nějaký povídky, až tehdy jsem nad jeho charakterem začala přemejšlet. A to, co o něm tady píšeš, mi teď najednou přijde jako jeho pravá tvář, z čehož by asi Rowlingová nebyla zrovna odvázaná, ale je fakt, že Sirius má předpoklady k tomu bejt krutej. Přijde mi trochu jako rozpolcená osobnost, přesto o něm radši píšu jako o klaďasovi (je to hlavně kvůli páru SB/RL, kde si ho teda nedovedu přestavit jako záporáka, chudák Remus, a kvůli Pobertům)... Takže dík za komentář :)

7 paní archivová paní archivová | Web | 15. září 2011 v 17:48 | Reagovat

Já miluju fanfiction právě proto, že můžeme dát postavám širší škálu charakteru a osobnosti (zvlášť těm méně probíraným) (a pokud Snape neběhá za Grangerovou a nehází okolo růže).

8 chillychilly chillychilly | Web | 15. září 2011 v 21:35 | Reagovat

Ano, přesně takhle si Siriuse představuji. On je prostě Black, akorát že převrácený, ale to nic nemění na tom, že je stejný jako jeho rodina. Líbilo se mi to a to hodně. Je to hodně povedená povídka, opravdu moc. Ani jedna postava nebyla OOC, nádhera

9 Raven Raven | Web | 17. září 2011 v 18:56 | Reagovat

Hele Bromance, tak mě napadlo....nemáš nějakou oblíbenou povídku (nejlíp Drarry nebo Snarry), kterou bys mi mohla doporučit? :)) Právě dočítám Kámen manželství (bylo mi řečeno, že jestli jsem to ještě nečetla, tak jsem fakt o dost pozadu, tak jsem to brala jako  výzvu :D...) A nějak nevím co bych si mohla přečíst dál...třeba by tebe něco napadlo?! :)) Byla bych hrozně ráda :))

10 Bromance Bromance | Web | 18. září 2011 v 19:14 | Reagovat

[9]: Prohledám odkazy a pak napíšu :)

11 Raven Raven | Web | 19. září 2011 v 7:04 | Reagovat

[10]: Děkuju moc :))

12 Tigris Tigris | Web | 19. září 2011 v 17:23 | Reagovat

Od začátku jsem čekala, kdy k něčemu dojde a když příběh dospěl do správného slashového momentu, náboj sexuality se tomu nedal upřít. Kouzelné.

13 Guenon Guenon | Web | 3. ledna 2012 v 22:49 | Reagovat

Víš co? Už teď to tady u tebe zbožňuju.
Máš to tady báječně zařízený (i když jsem chvíli tápala po tom, kde budou povídky:D)
A ten výběr! Samé pairingy, které miluji a uctívám. jen vidím v záhlaví ty incesty a twincesty a blackcesty... *slintá* A Drarroušek, samozřejmě.
Tohle bylo skvělé... Sirius byl dokonalý, a jeho s Regulusem já můžu jakkoli. Píšeš vážně výbroně, všechny přehyperlativované blokové komentáře stranou - říkám to upřímně. Těším se, až si najdu čas na něco kapitolového.

14 Bromance Bromance | Web | 4. ledna 2012 v 14:18 | Reagovat

[13]: Týjo, abych nezpychla :-D děkuju

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama