Dva - Prolog: Úlovek

22. srpna 2011 v 12:00 | Bromance
Na kapitolovky na tomhle blogu asi nejste zvyklí, protože často se prostě nemůžu dokopat k tomu, abych dala nějakou dohromady. Jenže jak se to tak občas stává, políbila mě múza a nedala si říct, prostě mě líbila, dokud jsem konečně nepřistoupila k tomu, abych sepsala jeden nápad, který jsem měla už delší dobu v hlavě. Ze začátku to měla být jednorázovka, ale aby to nebylo moc uspěchaný, tak jsem z toho udělala radši kapitolovku. Nečekejte žádnou úžasnou zápletku, překvapivé situace nebo napětí. Tuhle kapitolovku - rozhodla jsem se jí trefně a zároveň z nedostaku fantazie pojmenovat Dva - bych zařadila spíš mezi oddechovky. Je hlavně o citech, takže žádný PWPéčko. Už vám ale došlo, že tady na tomhle blogu nikdy nic takovýho neuvidíte, ne?
No ale teď k ději. Začíná to nevinně jednou dětskou hrou - Pobertové si hrají na Slepou bábu. Co se z toho vyklube, si už musíte přečíst sami. Ani pár vám neprozradím, protože už po první kapitole možná bude tušit :)
So here we go! The first chapter...
(P. S. Až se vrátím, bude Drarry povídka, kterou jste si vyhlasovaly v anketě :))Teplé jarní dny přinesly do Bradavic neobvykle dobrou náladu. Všem studentům daly na chvíli zapomenout na rychle se blížící závěrečné zkoušky a všem učitelům zas menší šanci na udržení pozornosti svých žáků během hodiny. Ani jeden z těchto dvou táborů však nechtěl ve škole setrvávat déle, než bylo nutné, a tak při pozdním odpoledni bradavické pozemky náhle ožily a za chladnými zdmi hradu nastalo nezvyklé ticho.
Ani Poberty uvnitř nic nedrželo, naopak - nemohli se dočkat až jejich spolužačky půjdou zchladit do jezera. Kdo by si nechal ujít Miss mokrý hábit?
James nadšeně klusal k vodě a hned v závěsu za ním Sirius. Remus je jako vždy poslušně doprovázel, jenom Peter si odpykával trest na astronomické věži s Filchem. Já mu říkal, ať tu jeho kočku nevyhazuje z okna, pomyslel si Remus, ale při vzpomínce na to se musel pousmát. Pak trochu popoběhl, aby stačil svým dvěma kamarádům, kteří už z dálky mávaly na děvčata u jezera.
Sirius byl nadšený. Každá holka vykasanou sukni a halenku pocákanou od kamarádek - pastva pro oči. Odhodil hábit, vyhrnul si kalhoty a vlezl do vody.
"Ahoj, Siriusi." Všechna děvčata se hned nahrnula kolem něj a Jamese, který už byl také namočený až po kolena. Tomu se říká relaxace, pomysleli si oba dva nenávazně na sebe.
Vtom na Siriuse přiletěl sprška vody. Otočil se, aby zjistil, kdo si to dovolil, a uviděl Peggy. 85-60-90, odhadlo jeho znalecké oko. Věk - 16, vlasy - dlouhé, hnědé, oči - uhrančivé. Závěrečný verdikt - hříchuhodná.
"Na Siriuse Blacka se necáká," řekl rádoby výhružně a dobrodil se vodou k ní. Ta se jen vyzývavě pousmála.
"Co mi uděláš?"
Sirius se dlouze zamyslel.
"Chmm, teď mě zrovna nic nenapadá, ale kdyby sis sundala tričko, určitě bych na něco přišel." To už stál tak blízko ní, že se po vodou dotýkali bosými prsty u nohou. Peggy si začala natáčet vlasy na prst.
"Stačí říct a budu ráda potrestaná," zašeptala a po poslední slabice nechala svůdně rozevřené rty. Sirius z ní nespouštěl oči a jen matně vnímal, jak za jeho zády piští děvčata ve společnosti Jamese.
Sluníčko se odráželo od Peggyiných vlasů, když se k němu ještě víc přiblížila. Popadlaa jeho kravatu a začala jí rozvazovat. Celou tu dobu nespouštěla zrak ze Siriusova obličeje. Ten plný očekávání poslušně čekal, co se bude dít dál.
Peggy mu vyvlékla kravatu zpod límečku a chvíli si s ní pohrávala mezi prsty. Pak ale přistoupila k Siriusovi zezadu a obvázala mu jí přes oči. Udělala dva pevné uzly a pak zavolala:
"Sirius je slepá bába."
Ozvalo se nadšené chichotání a v tu ránu se kolem něj zvířila voda.
"Tady jsem!"
"Pojď si pro mě!"
"Hledej!"
Sirius na nic nečekal a s širokým úsměvem na tváři začal jako slepý šmátrat rukama po okolí. Snažil se vždy běžet tam, odkud bylo slyšet štěbetání, ale jakmile se na hlouček spolužaček vrhl, všechny se za hlasitého smíchu rozprchly. A tak musel na novo.
Po chvíli si všiml, že u kolenou už nemá vodu, musel se blížit ke břehu. Ty mršky mu utíkají na pevninu.
Nedal se zahanbit a vyběhl za nimi na trávník. Stále je kolem sebe slyšel a občas se ho i některá z nich dotkla, ale jakmile se po ní ohnal, už byla pryč. On to však nevzdával. Věděl, že musel vypadat jako šašek, ale co by pro potěšení těch holek neudělal. Však ony mu to časem oplatí něčím daleko sladším.
Přišlo mu, že se stále točí dokolečka. Třikrát za sebou škobrtl o jeden a ten samý kámen a v tu chvíli se vždycky vzedmula mohutná vlna smíchu. Ten byl dobrým vodítkem, a tak za ním hned vyrazil. To už se ale stádečko opět rozuteklo a on zase neměl sebemenší šanci některou z nich ulovit.
Když už to chtěl vzdát a strhnout si kravatu z očí, kdosi ho praštil přes prsty, ale ani toho se mu nepodařilo chytit. Zamířil tedy zpátky k místu, odkud slyšel cákání. Těsně u břehu určitě někoho chytí. Udělal několik kroků, když vtom náhle nohou o něco zavadil. Prudce se otočil a sehnul se k zemi. Pak předpažil ruce.
Ha! Mám tě!
Pečlivě začal prozkoumávat svou oběť a na tváři mu při tom hrál samolibý úsměv. Všiml si, že všudypřítomné holčičí výskání přešlo do vzrušeného šepotu, když se prsty dotkl tváře svého úlovku. Nahmatal vlasy. Středně dlouhé, sahají sotva pod uši - tak to bude buď Anne, nebo Becky. I když ani jedna z nich je nemá tolik rovné, přemítal. Netušil, kdo by to mohl být, ale nechtělo se mu sundávat kravatu z očí, takhle to bylo zábavnější.
Na tváři ucítil přerývavý dech, byl cítit po mentolu. Krásná vůně…
Na vteřinu se zarazil, ale bylo mu jasné, že bude muset zpečetit svou oběť. Ostatně, pravidla téhle hry vymýšlel on sám, takže dokud úlovek nepolíbí, nemůže se počítat.
Naklonil se proto blíž a to už kolem něj utichl i šepot. Zvláštní, pomyslel si, ale přesto se nenechal odradit. Pevně v rukou uvěznil cizí tvář a neoblomně se natáhl pro polibek. Na vteřinu spojil s neznámou rty, ale jejich chuť se mu tak zalíbila, že si řekl o další. Pootevřel rty a nedbal strnulosti svého protějšku, chtěl se líbat. Ani mu nevadilo, že na ně určitě každý zírá - jen ať to všichni vidí, musí to být báječný úlovek, když chutná tak dokonale. Vyžádal si ještě několik málo líbnutí a pak se teprve odtáhl. Samolibý úsměv z jeho tváře nezmizel a on si konečně mohl sundat kravatu z očí.
Chvíli zápasil s pevným uzlem, ale nakonec ho přeci jen rozvázal.
Jeho oči si dlouho nemohly přivyknout oslepujícímu slunci, ale když potom párkrát zamrkal, konečně pořádně viděl. Jenže v tu chvíli by si radši přál, aby vůbec neviděl, co viděl. Nebo ještě lépe, aby vůbec nebyl tam, kde byl. Vlastně by byl vůbec nejradši, kdyby neudělal, to co udělal, jenže on to udělal a náhle nevěděl, co dělat dál. Máloco ho dokázalo vykolejit, ale tohle byla po dlouhé době chvíle, kdy byl doopravdy v úzkých. Seděl tam na zemi jako zkoprnělý a krve by se v něm nedořezal. A jeho oběť na to byla podobně, ne-li hůř.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Raven Raven | 22. srpna 2011 v 12:12 | Reagovat

Wow! :D  Tak tohle bude zajímavý, je to jasný...

2 chillychilly chillychilly | Web | 22. srpna 2011 v 13:18 | Reagovat

Hmm, tak že by Remus :)s ním by se mi to líbilo víc než s Jamesem nebo nedej bože Peterem :D (což by byla zase sranda, že?)
Každopádně jsme zvedavá dál.
Miss mokrý hábit mě dokonale pobavila :D

3 Itachi-chan Itachi-chan | Web | 22. srpna 2011 v 21:19 | Reagovat

Severus...ale nwm, proč jsem si tak jistá xD Miss mokrý hábit byla vzkutku nápaditá xxD

4 Bromance Bromance | Web | 26. srpna 2011 v 17:48 | Reagovat

Jedna z vás se trefila :D dík za komentáře

5 Tigris Tigris | Web | 19. září 2011 v 17:33 | Reagovat

To mělo tolik skvělých částí, že nevím co hodnotit jako první! Miss nebo: 85-60-90, odhadlo jeho znalecké oko. Věk - 16, vlasy - dlouhé, hnědé, oči - uhrančivé. Závěrečný verdikt - hříchuhodná. :-D
A slepá bába byla dokonalá. :-D

6 Guenon Guenon | Web | 6. ledna 2012 v 21:43 | Reagovat

Já budu snad skandovat, aby to byl Remík! :D
A jestli to bude sladké a o citech, myslím, že se nemýlím. (jimmy by mi taky vůbec nevadil:D)
Krásný rozjezd. Siriuse já můžu... Obzvlášť ve slashi:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama