Za sedmero horami aneb Popelka je gay

3. června 2011 v 15:00 | Bromance
Aneb Vezměte jednu tradiční pohádku (nejlépe Popelku, postačí i O Perníkové chaloupce), přidejte trochu prvků z Harryho Pottera, smíchejte se slashem, pořádně rozmixujte a podávejte pořádně okořeněné.
Protřepat, nemíchat - jinak hrozí mírný šok.
ANEB Bromance se opět snažila napsat povídku na téma týdne a dopadlo to tak, jak to dopadlo.
Upozornění: No hádejte - SLASH!
Přeji příjemné a ničím nerušené počtení!


Byl jednou jeden honosný zámek. Byl samá věž a vížka, měl velké zahrady plné růžových keřů, na nich několik altánů a fontán s průzračnou zurčící vodou, také bílé pávy a lavičky, na které sedali - zkrátka všechno, co se sluší pro sídlo jednoho z nejbohatších a nejváženějších kouzelnických rodů. Říkalo se mu Malfoy Manor a lidé z dalekého okolí si o něm šeptali.
V nedalekém městečku pak stál malý domeček, který nijak nevynikal mezi ostatními. Byl by snad byl docela úplně obyčejný, kdyby v něm nebydlel slavný čaroděj Harry Potter. S ním tam žili taky jeho strýc, teta a bratranec Dudley. Navzájem se neměli příliš v lásce, ale když Harryho rodiče umřeli, musel se k nim chtě nechtě nastěhovat.
"Hej, kluku," ozývalo se nejednou denně z křesla strýce Vernona. "Běž zamést. Uvař večeři. Přines mi poštu." Vymýšlel si nejrůznější úkoly, jen aby Harry neměl chvíli klidu. A tak to šlo den co den.
Jedno rána Harryho tetička Petunie řekla: "Jedeme do města." A jen ze zbytku slušnosti dodala: "Nechceš něco přivést?"
Skromný Harry na ni pohlédl.
"Přivezte mi to, co vám cestou za stěračem uvízne."
Přešlo poledne a slunce pomalu klesalo k obzoru. Vtom se před domem ozvalo křupání kamínků na příjezdové ceště a Dursleyovi se obtěžkáni nákupními taškami nahrnuli do domu. Všechno složili do obývacího pokoje. Harry už si myslel, že na něj zapomněli, když vtom se na něj strýček Vernon otočil a samolibě se zasmál.
"Tohle je pro tebe." Sáhl do kapsy a tlustými prsty v ní chvíli cosi lovil. Pak ruku vytáhl a rozevřel dlaň. Ležely na ní tři lískové oříšky.
Harry nebyl zklamaný, popravdě ani nedoufal, že by mu vůbec něco z cesty přivezli, a tak popadl oříšky a odběhl do pokoje.
Když za sebou zavřel dveře, spatřil cosi za oknem. Pootevřel ho a zjistil, že to přiletěla Hedvika. Nesla mu noviny. Harry si je od ní vzal a spolu s oříšky je odložil na stůl. Když tu najednou z novin něco vypadlo.
Harry se sehnul pro růžový papír, který teď ležel na podlaze. Zlatým velkým písmem na něm bylo napsáno POZVÁNKA NA PLES. Na nic nečekal a dal se do čtení.
Známý smrtijed Lucius Malfoy a jeho syn pořádali ples a zvali na něj všechny s čistou kouzelnickou krví. Bude se konat za měsíc v něděli a zaručena je skvělá zábava. Harry se pro sebe kysele zasmál. Když tak nad tím ale chvíli přemýšlel, musel uznat, že ples není zas tak špatný nápad, a nakonec se rozhodl zúčastnit.
Když přišla ona osudná neděle, měl Harry vymyšlený dokonalý plán, ale těžkou hlavu mu dělaly dvě věci. Jedna se ale vzápětí vyřešila.
"Dnes večer se všichni chystáme na sněm rybářů. Než se vrátíme, roztřídíš ponožky!" zabručel u oběda Vernon směrem k Harrymu, kterému bylo jasné, že on se mezi ty "všechny" dozajista nepočítá. Byl ale rád - alespoň se může večer nepozorovaně vytratit z domu.
Druhým problémem ale bylo, co si má vzít na sebe. Dumal nad tím celé odpoledne, a když už i Dursleyovi odjeli, začal být mrzutý.
Seděl na posteli a stále nevěděl, kde sežene společenský hábit, když vtom mu Hedvika na hlavu upustila tři oříšky. Výborný nápad! Utrhl jeden z nich a položil si ho do dlaně. Pak vytáhl hůlku a jediným kouzlem oříšek proměnil na zbrusu nový dámský hábit. Rychle si jej oblékl, popadl svoje koště a už už se chystal odletět, když vtom si na něco vzpomněl.
"Ale kdo za mě roztřídí ponožky?" Hedvika na něj zamrkala a on věděl, že se o to postará. Pak ještě popadl lahvičku mnoholičného lektvaru, který celý měsíc připravoval, a mohl vyrazit.
Za pár minut už stanul před nádherným sídlem Malfoyů. Všude kolem něj se slétávali vážení kouzelníci a čarodějky a postupně se trousili přes zahradu a mířili do Malfoy Manor. Harry by se hned rád za nimi vydal, ale ještě musel podniknout poslední krok svého plánu. Za nejbližším keřem omráčil jednu sličnou plavovlásku, vytrhl jí vlas, polk doušek lektvaru, a pak konečně pospíchal do zámku, až se mu ňadra natřásala.
Taneční sál byl plný lidí, a tak se mezi nimi Harry rychle ztratil. Snažil se probojovat na taneční parket, ale dav ho stále unášel jinam. Pak za zády uslyšel hlas.
"Smím prosit?" Když se otočil, spatřil Draca Malfoye, který ho právě vybízel k tanci. A protože Harry vlastně celou dobu toužil právě po takové situaci, nenechal se dvakrát prosit a přijal nabídnuté rámě.
Tancovali spolu pak celé hodiny. Harry se náramně bavil, ale i když měl jinou podobu, občas se ohlédl, aby zjistil, zdali ho nikdy nepoznává. Draco si večer užíval stejnou měrou a ladně se svou společnicí proplouval mezi ostatními tančícími páry. Když už je začali pobolívat nohy, nabídl se Draco, že dojde pro likér. V tu chvíli se Harry poprvé podíval na hodiny.
Byla za skoro půlnoc!
Poplašeně se začal prodírat mezi kouzelníky. Mnoholičný lektvar měl přestat působit za pět minut! Vběhl do haly a vyklouzl ven ze dveří. Schody pak bral pod dvou. Musí být doma dřív, než přestane lektvar působit a dřív než se vrátí Dursleyovi.
Stihl to jen tak tak a s potěšením zjistil, že za něj Hedvika mezitím roztřídila všechny ponožky.
*
Uběhlo několik dní a v novinách se opět objevila pozvánka na další Malfoyovský ples. Harry byl potěšený, a protože mu ještě zbyl mnoholičný lektvar, a taky protože Dursleyovi zrovna ten večer odjížděli za tetičkou Marge, mohl se Harry znovu vydat do Malfoy Manor bez jakýchkoliv potíží.
Všechno probíhalo naprosto stejně, dokonce se Harrymu podařilo zastihnout a omráčit tu jistou čarodějku, a tak mohl v šatech z druhého oříšku se sličným Dracem protančit celičkou noc.
Stejně tak i musel odběhnou před půlnocí a nechat tak Draca zmateného a osamělého. Ten se ale rozhodl, že to tak nenechá a donutil otce uspořádat třetí ples. Doufal, že se znovu a do třetice setká s tou spanilou dívkou a že ji požádá o ruku.
Slovo dalo slova a ples se konal. Draco opět potkal svou společnici a tančili a tančili. Pak když už nemohl popadnout dech, nabídl se, že dojde pro něco k pití. Bál se, že mu ta krásná neznámá dívčina zase uteče, a tak se za ní co chvíli otáčel. V jednu chvíli jí však dostatečně bystře nehlídal, a když se otočil, byla pryč. A protože jí nechtěl znovu ztratit, rozběhl se za ní. Prodíral se k bráně, ale byl příliš pomalý.
Když doběhl ke schodišti, byla pryč. Na jednom schodu se však cosi třpytilo. Draco sestoupil blíž a sebral tu blyštivou věc do ruky. Byla to malá naprasklá lahvička a na jejím víčku byly vyryté iniciály HP.
Celý týden se pak Draco soužil, jak nemohl přijít na to, komu ta lahvička patří. Nechal skřítky, aby oběhli všechny Heriety Palmové, Herbary Pomponové, Hromosvody Panicové a jim podobné, ale žádná z nich takovou lahvičku nepostrádala.
Až jednoho letního dopoledne se v Dracově pokoji objevil jeden ze skřítků pověřených hledáním. Celý zadýchaný zvolal: "Můj pane, splnil jsem váš úkol." A tak Draco neváhal a společně se skřítkem se přemístil. Byl celý nedočkavý, těšil se až znovu spatří svou vyvolenou.
Vtom se s ním svět přestal točit a zase stál nohama pevně na zemi. Pomalu se rozkoukávala, když skřítek šeptnul:
"Toto je majitel té lahvičky."
Draco se podíval směrem, kterým skřítek ukazoval.
"Pottere?!"
A žili šťastně až do smrti.
*
P. S.: Je tam pár nepřesností (Z čeho Harry vyrobil mnoholičný lektvar? Jak mohl čarovat, když měl ještě hlídáček?), ale je to přece pohádka, ne? :)
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Mafii Mafii | Web | 3. června 2011 v 15:48 | Reagovat

Ehm... Momosvody Panicové - na to nezapomenu!! úžasné!

2 Bromance Bromance | Web | 3. června 2011 v 15:54 | Reagovat

[1]: Jinak byla to Hromosvoda, ale Momosvoda zase dostala mě :D

3 Eiji-chan Eiji-chan | Web | 3. června 2011 v 16:31 | Reagovat

Hahaha xD! Nemohla som sa prestať smiať! Je to úplne úžasné ^^.A žili šťastne až do smrti~ :D

4 AlineDaryen AlineDaryen | Web | 3. června 2011 v 16:35 | Reagovat

To je naprosto rozkošné :-) Už dlouho jsem se tak nepobavila u něčeho původně českého. Co takhle nějaká další pohádečka?

5 paní archivová paní archivová | Web | 3. června 2011 v 17:19 | Reagovat

Hromosvody Panicové :D Co uvízne za stěračem :D Dracovo "Pottere?!" :D Ano, právě jsi dosáhla onoho stupně božskosti. Jdu si tě nacpat do odkazů v oblíbených stránkách! :D

6 Bromance Bromance | Web | 3. června 2011 v 17:27 | Reagovat

[4]: A víš, že možná ještě nějakou napíšu? Neuvěřitelně mě to bavilo :D

[5]: WOOOW. Jo, já vím, hodně inteligentní reakce, ale fakt? Budu v tvejch oblíbenejch stránkách? Jóó! Tak to tě jdu hned přivítat v sousedství :)

7 chillychilly chillychilly | Web | 4. června 2011 v 9:04 | Reagovat

Jé, tak to je úžasný, přesně tohle jsem teď po ránu potřebovala. Hromosvody Panicové :D
Ale ten konec to prostě zabil, myšleno tím poslední dva řádky, dokonalá pohádka

8 Raven Raven | 5. června 2011 v 20:16 | Reagovat

Hehe, tak to je naprosto vtipné xD Hromosvody xD

9 Monnnon Monnnon | Web | 4. července 2011 v 14:00 | Reagovat

A svatba, svatba nebyla? :D skvělé, přímo pohádkové

10 Bromance Bromance | Web | 4. července 2011 v 16:41 | Reagovat

[9]: Ajó, na svatbu, co trvala tři dny a tři noci jsem zapomněla! Co já jsem to za člověka..:D

11 keishatko keishatko | Web | 3. října 2011 v 22:54 | Reagovat

pekne, veľmi pekné

12 Guenon Guenon | Web | 17. ledna 2012 v 14:58 | Reagovat

Kráááása:D Bože, tohle mi v té zavšivené škole tak zveldo náladu. Miluju Potter-pohádky. Celé to bylo velesladké a já v té škole vyprskávala smíchy jako to hovádko. Popeluška Harry to zabíjel, a Draco je dokonalé princátko. Báječné:D
A ta poslední věta... Dokonalost. Děkuji. :)

13 Bromance Bromance | Web | 21. ledna 2012 v 18:31 | Reagovat

Ale kuš :-D děkuju

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama