P. S. I love you! - P.S. Miluji tě! - III. part

3. března 2011 v 14:00 | Majitelka domu
Poslední část povídky P. S. I love you! je tady. Dojde ke šťastnému konci a trochu těch senilních vzpomínek se tam taky objeví, takže se pustťe do čtení :)Pondělí, 5. října, 2015

Pottere,

tvůj syn se opravdu dostal do nebelvírského famfrpálového týmu? Není na to moc mladý?

Nejspíš kráčí ve stopách svého otce.

D. Malfoy

-

Středa, 29. října, 2015

Ano. Jsem na něj velmi hrdý.

A jak to víš?

Harry

-

Úterý, 17. listopadu, 2015

Z novin. Docela o tobě jako celebritě píšou, víš? Chlapec, který přežil, spasitel světa, nejmladší vedoucí bystrozorů v celé historii, zástupce gayské populace a od teď i otec hvězdy bradavického famfrpálu... Francouzi hltají novinky z tvého ohromujícího života.

D. Malfoy

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Čtvrtek, 4. srpna, 2016

Malfoyi,

Blaise slyšel od jednoho ze svých přátel, že jste zpátky. Chce se stavit, aby zjistil, jak se vám vede. Kde bydlíte? A jen tak ze zvědavosti - proč jste se vrátili? Neměl Scorpius začít chodit do Krásnohůlek?

Harry

-

Neděle, 7. srpna, 2016

Pottere,

Vrátili jsme se, protože si myslíme, že by měl Scorpius radši studovat v Bradavicích. Právě jsme na našem starém panství v Kentu, ale Astoria se odtud chce přestěhovat.

Řekni Blaiseovi, že může přijít, až navštívím své rodiče.

D. Malfoy

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pátek, 2. září, 2016

Malfoyi,

Bylo hezké, potkat tě včera na King's Cross. Vypadáš s Astoriou spokojeně a ze Scorpiuse vyrostl hezký kluk. Skoro jsem ho nepoznal. Myslíš, že by se mohli s Alem spřátelit? To by bylo něco pro ostatní děti v jejich ročníku, až by psali domů o Potterovi a Malfoyovi, nejlepších kamarádech.

Snažil jsem se tě zastihnout po tom, co vlak odjel, ale najednou jsi byl pryč. Chtěl jsem se zeptat, jestli bys nechtěl jít posedět do Děravého kotle, až si uděláš čas. Hannah Abbottová - teď už Longbottomová - to tam převzala, zatímco jsi byl pryč. Možná že kdybychom se na ní usmáli, dostali bychom několik skleniček zdarma.

A protože vím, na co myslíš, tak slibuji, že se o nic nebudu snažit. Slibuji!

Harry

-

Pondělí, 5. září, 2016

Pottere,

No dobře. A co říkáš na to, že jeden z Potterů konečně poctil svou přítomností zmijozelskou kolej? Myslím si, že se svému bratrovi nejspíš hnusí. Řeknu Scorpiusovi, aby byl na Albuse hodný, jen tak pro jistotu.

V těchto dnech jsem příliš zaneprázdněný. Dostal jsem místo na Příčné, ale ti bastardi, kteří to tam vlastní, mi to neustále dělají těžší a težší. Nicméně... myslím, že bych tě mohl zahrnou do svého rozvrhu. Ale platit budeš ty, jasný?

D. Malfoy

P.S. Proč jsi nebyl ve čtvrtek s Blaisem?

-

Úterý, 13.
září, 2016

Co takhle tenhle pátek? Mohli bychom se sejít, až budeš mít po práci.

Blaise a já jsme se před pár týdny rozešli. Myslel jsem si, že to víš.

Harry

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Středa, 18. listopadu, 2016

Malfoyi,

Vím, že dneska nemůžeš přijít, takže doufejme, že ti to ten chlap od pultu vyřídí, až se vrátíš. Al chce vědět, jestli u nás nemůže Scorpius zůstat přes prázdniny. Dej mi v sobotu vědět, kdy se zase uvidíme.

Harry

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Středa, 23.
prosince, 2016

Pottere,

Astoria chce vědět, jestli můžeš přijít na Štědrovečerní
večeři. Kldině si přiveď i děti a… toho s kým teď zrovna spíš.

Jak se má Scorpius?

D. Malfoy

-

Čtvrtek, 24.
prosince, 2016

Malfoyi,

Dobře. Chtěl jsem jít do Doupěte jako obvykle, ale Scorpius chce ukázat Alovi, jak to vypadá u vás, takže myslím, že přijdeme. Scorpius je v pořádku. Včera s Alem odtrpaslíkovali zahradu. Než začneš vyšilovat - nezašpinil se ani nastydl. Myslím, že si to vlastně užili. Takže nebuď překvapený, až si bude přát k Vánocům zahradu plnou trpaslíků.

Michael se mnou nepřijde. Má jiné plány. A pro tvoji informaci - on a já spolu nespíme, jenom chodíme.

Harry

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Středa, 01. února, 2017

Sakra, to je ten nejhorší den mého života! Michael
se mnou chce rozejít a dva z mých nejlepších bystrozorů si vzali do hlavy, že náš odbor nutně potřebuje stávkovat. Zastavím se u tebe v lékárně po zavíračce, jo?

Taky jsem dostal seznam ingrediencí, které potřebuje George Weasley, takže jsem je přiložil k tomuhle dopisu. Pokud něco z toho máš, mohl bys je připravit? Stavil bych se pro ně.

Harry

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pondělí, 31.července, 2017

Pottere,

Probuď se, máš narozeniny. Chci být radši první, kdo ti dá dárek (vykouření od tvého nového přítele nepočítám). Každopádně musíš sejít dolů, abys ho mohl dostat. Čekám u plotu. A pospěš si, sakra, musím jít otevřít obchod.

Draco

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Středa, 16. srpna, 2017

S těma přepadovkama musíš přestat, Pottere. Myslím, že Astoria už něco tuší. Pořád mě zesměšňuje.

Draco

-

Pátek 18.srpna 2017

Proč? Neděláme přeci nic špatného. Se vší úctou, ať se de Astoria vyspat sama se sebou, jestli s tím má problém.

Harry

-

Sobota, 19. srpna, 2017

Pottere, neopovažuj se takhle mluvit o mé ženě.

-

Úterý, 22.
srpna, 2017

S tím nepočítej, Malfoyi. Uvidíme se prvního na King's Cross?

-

Neděle, 27. srpna, 2017

Ano.

-

Pondělí, 28. srpna, 2017

Dobře, dobře. Ale musím tě vidět i později. Pokud se bojíš, že na to tvoje žena přijde, tak se sejdeme na záchodcích.

Harry

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sobota, 2. září, 2017

Draco,

Zatímco ti píšu, spíš vedle mě. Zajímalo by mě, jestli víš, jak jsi krásný. Dobře, nejspíš to víš, ale kdyby ses tak mohl vidět mýma očima. Přál bych si, abys věděl, jak se cítím, když se na tebe dívám, a také jak těžké bylo se na tebe vloni celou dobu jen koukat, ale nesmět se tě dotknout... Jak dlouho jsem čekal než jsi konečně začal spolupracovat? Ale ty jsi vlastně ani nezačal, co? Až se vzbudíš, nejspíš vyskočíš z postele, hodíš na sebe oblečení, a zatímco na mě budeš křičet, proč jsem tě nevzbudil dřív, se přemístíš zpátky ke své manželce,.

Což je důvod, proč píšu tenhle dopis. Mohl bych ti to říct z očí do očí, ale chci, aby ses pozorně zamyslel před tím, než mi odpovíš, takže si to vezmi do práce a popřemýšlej o tom. To ti jde vlastně nejlíp.

Miluji tě. Nevím proč, jsi pitomec a největší idiot na světě (teď mám pocit, jako bych byl zpátky v Bradavicích a urážel tě), ale to nevadí, protože tohle je prostě láska. A s ní se všechny hříchy promíjí, a ty pitomosti, které jsi prováděl, mi dávají důvod ještě víc se k lásce přiklánět. A ty víš jak to myslím, protože mě taky miluješ , i když mě občas nemůžeš vystát.

Teď, když jsme si všechno vyříkali (všimni si, že jsem to udělal za tebe, protože jsem si vědom toho, že bys s podobným přiznáním bojoval), je čas rozhodnout se, co budete dál. Máš na výběr: rozvod se svou ženou, nebo... no, víš, jaké jsou další možnosti. Astoria je dobrý člověk, a nechci, abys jí lhal. A vím, že ty to taky nechceš.

To je všechno. Zapřemýšlej. Budu čekat na tvé rozhodnutí, ale nemysli si, že můžu čekat věčně - na chození kolem horké kaše už nezbývá čas, jsem moc staří.

Harry


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pátek, 29. září, 2017

Přijď za mnou po práci do obchodu.

Draco

-

Neděle, 8.října, 2017

Vím, že už jsem to říkal, a ty už jsi pravděpodobně pryč, ale... neodjížděj. Nedělej to znovu. Chci, abys tu zůstal, a Al bude zdrcený, jestli s tebou odjede i Scorpius.

Harry

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Čtvrtek, 12. listopadu, 2017

Musím odjet. Topím se v tom všem tak moc, že už ani nevím, kdo jsem. Musím vypadnout.

Scorpius zůstává v Bradavicích.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pátek, 12. května, 2023

Pottere,

Už to dál nesnesu. Uběhlo šest let, a já každý večer než usnu, přemýšlím o tom, co jsi mi řekl.

Rozvádím se s Astoriou. Vím, že je pozdě. Beztak už sis našel jínýho a přestěhovali jste se do hor, kde si žijete poklidný život. Nejspíš se vrátím do Londýna, možná budu zas chvíli žít se svými rodiči, a pak ... Nevím. Žít život bohatého starého mládance? Vypadá to jako jediná možnost, když vidím, že jsem vyrostl z chození do klubů.

Udělal jsi pro mě tolik laskavostí, takže budu navěky tvým dlužníkem, ale je tu ještě jedna poslední věc, na kterou bych se tě chtěl zeptat. Odpustíš mi? To je vše, co potřebuji vědět. Bože, nemůžu uvěřit, že prosím o odpuštění. Teď už vím, proč jsou nebelvířani věčně užvanění. Láska opravdu dělá z mužů blázny.

Ale omlouvám se. Omlouvám se za to, že jsem tě vodil za nos, taky za lhaní a předstírání, že pro mě nic neznamenáš. "Nic"... to je k smíchu. Tolik jsi pro mě znamenal, že jsem se musel přestěhovat do Francie, sakra - dvakrát - a žít mezi přičmoudlými mudly, jen proto, abych na tebe zapomněl. Jen tak jsem nebyl v pokušení vzdát se pro tebe všeho. Vždycky jsi nade mnou měl jistou kontrolu, schopnost, která mě donutila pochybovat o sobě a o tom, v co jsem věřil.

Takže to je všechno, co ti chci od doby, co jsem odešel, říct. Možná se ještě někdy uvidíme, možná ne. Nejspíš jsi už dávno přestal doufat, ale já ne. Teď už můžu.

Draco

P.S. Miluji tě. Opravdu.

P.P.S. Můžeš tenhle dopis spálit, až ho dočteš. Ve skutečnosti bych byl radši, kdyby nikdo nikdy neměl záznamy o slabých chvilkách Draca Malfoye.


Dracovi ruce se nepatrně třásly, když prstem přejel po velkém červeném nápisu VRÁCENO ODESÍLATELI, natištěném na zažloutlém pergamenu. Zavřel oči a vzpomínal, jak se cítil, když se sova vrátila s dopisem stále přivázaným k nožce. Byl vzteky bez sebe. Zdrcený. Srdce měl zlomené. Jediná slza si mu unikla ze semknutých víček a nechala na jeho vrásčité tváři klikatou cestičku, která se leskla v tlumeném světle.

"Otče?"

Draco se podíval přes rameno a rychle setřel zbloudilou slzu, když spatřil ve dveřích svého syna se ztrápeným výrazem.

"Omlouvám se. Jenom jsem si četl některé staré dopisy."

Scorpius zamračeně řekl: "Už zase," nato si posvítil svíčkou na Dracův obličej. Pak mu podal ruku. "Čteš si snad každý den."

"V mém věku už je těžké hodit minulost za hlavu." Draco vzal svého syna za ruku a s jeho pomocí se postavil na nohy. Škubl sebou, když mu klouby zaskřípaly na protest.
"Zejména určitou část mé minulosti," dodal, naposledy stočil pohled k hromadě dopisů, chaoticky naskládaných v jeho starém školním kufru, který vzápětí jediným pohybem hůlky zaklapl.

"Stále jsi mi neřekl, komu jsi vlastně celou tu dobu psal," řekl Scorpius, když začali scházet ze schodů.
Draco se pousmál. "Až budeš starší, tak ti to povím."

"Táhne mi na padesát, otče. "Starší" jsem už víc než deset let."

Draco polkl. "Budeš si těch dopisů víc vážit, když si na ně ještě chvíli počkáš. Pokaždé, když si je čtu, nacházím tolik detailů, kterých jsem si dřív nevšiml."

Scorpius nevěřícně zavrtěl hlavou, jak scházeli po schodech. "Nikdy tě nepochopím, otče."

Draco se smíchem poplácal syna po rameni a následoval ho do salonu Malfoy Manor.

Dvě osoby seděly ve zdobených křeslech u krbu a cosi si tiše šeptali. Ve světle plápolajícího ohně se zaleskly stejně bílé vlasy jako ty Dracovy, když se starší z příchozích otočil.
"Přesně na čas," řekl Harry Dracovi a Scorpiusovi a v jeho tváři se objevil zářivý úsměv.

Albus horlivě přikývl. "Bojím se, že už nesnesu poslouchat další tátův příběh."

Scorpius se posadil vedle svého nejlepšího přítele. "Promiň, byli jsme na půdě."

"Co jste tam dělali?" zeptal se Harry, když se Draco dobelhal k jeho křeslu. Ten po něm hodil významný pohled. "Pročítal jsem nějaké staré dopisy."

"Ach, opravdu?" Ruka, která zakryla tu Dracovu položenou na opěrce jeho židle, byla samá kost a kůže a dokazovala, že čas plyne. Draco se otočil ruku a propletl si s Harrym prsty.

"Skutečně. Byly to úžasné dopisy - tak skvěle napsané, nebo alespoň polovina z nich."

"Jistě," řekl Harry ironicky. Podíval se směrem k Albusovi a Scorpiusovi, kteří se dohadovali o Albusovu rozhodnutí, že pošle Jamesova syna k Pýše Portree. Pak se otočil zpátky k Dracovi a tlumeně se zeptal: "Četl jsi všechny?"

"Každý," odpověděl Draco a byl potěšen tím, jak se Harrymu rozzářily oči. "Dokonce i pár těch prvních. Věděl jsi, že to, že mě nenávidíš, jsi mi napsal jenom jednou?"

"Nepovídej. Jsem si ale jistý, že jsem ti to řekl několikrát přímo do očí."

"To stoprocentně," souhlasil Draco a zavrtal se hlouběji do svého křesla.

V mysli zabloudil zpět k událostem, ke kterým došlo poté, co poslal poslední dopis. Draco řekl Astorie pravdu, zdržel se však nepěkných podrobností a ona proti tomu překvapivě nic neměla. Dracovo podezření totiž bylo správné - Astoria o tom celou dobu věděla. Uplynuly týdny od jeho oficiálním rozvodu a Harry stále neodpověděl. Draco se vzdal naděje a začal se balit na odjezd do Francie. Pak jen několik dní před odjezdem se Harry objevil na jeho prahu.

"Dostal jsem tvůj dopis," řekl, zatímco se Draco držel futer a nechápavě na něj zíral.
"Četl jsem ho a poslal zpět, protože jsem ho nechtěl spálit, ale věděl jsem, že by sis přál, abych ho dal někam, kde by ho nikdo nenašel, když už jsem ho teda nezničil. A pak... sedl jsem si a přemýšlel. Část mě chtěla, aby sis myslel, že jsi mizera, který nestojí za pomyšlení, nemohl jsem čekat dlouho, ale taky jsem věděl, že potřebuji čas, abych se správně rozhodl. Nechtěl jsem spěchat a udělat další špatné rozhodnutí. A... myslím si, že jsem ho neudělal."

Neudělal. Draco mohl dokonce s jistotou říct, že Harry v životě neudělal lepší rozhodnutí.
Draco se naklonil blíž k harrymu a zašeptla: "Miluji tě."

Jako doznání Dracovi úplně stačil Harryho úsměv.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 kami kami | Web | 3. března 2011 v 14:32 | Reagovat

Hehe! Happy-end, aký som už dávno nečítala, ale táto posledná časť bola veľmi milá. :)

2 Raven Raven | Web | 24. dubna 2011 v 20:19 | Reagovat

Ách to je tak strašně krásné. Oni jsou nejlepší pár :)
Trochzu neobvyklé, jak je to celé psané tĚmi dopisy (tedy téměr), ale hrozně se mi to líbilo :)

3 Majitelka domu Majitelka domu | Web | 25. dubna 2011 v 19:25 | Reagovat

Díky za komentáře :)

4 Cory Cory | Web | 19. května 2011 v 20:22 | Reagovat

Tak... konečně jsem si našla trochu času, abych se podívala aspoň do přízemí toho tvého domečku, ale rozhodně mám v plánu prozkoumat každý jeho kout a tajný úkryt =).
Tahle povídka... je výjimečná, opravdu, a velmi dobře přeložená, což skutečně oceňuji a obdivuji tě za to =). Uchvátilo mě, jak se celý ten příběh (až na konec, samozřejmě) odehrává pouze v dopisech - na jednu stranu jsem z toho byla upřímně nadšená, na druhou jsem toužila dozvědět se víc, víc než to co oba prozradili tomu druhému =). Ale je to opravdu originální způsob psaní - nikdy jsem nic podobného nečetla. Takže ano, opravdu výjimečná povídka =).
A jsem ráda, že skončila happyendem. Dlouho to vypadalo, že to tak nedopadne, když začal Harry chodit s Blaisem a i teď na konci, ale pořád jsem doufala a vyplatilo se =D. Připomíná mi tu jednu povídku, kterou jsem kdysi četla, taky na sebe museli čekat opravdu hodně dlouho, ale tam to i skončilo špatně, takže jsem z toho nebyla tak nadšená =).
Určitě si najdu ještě čas, abych prozkoumala i ostatní pokoje a tu druhou Drarry povídku, prozatím ti ale budu gratulovat pouze za tuhle =).
Díky za ten komentář na mých stránkách, který mě k tobě přivedl - dobrého slashe je v dnešní době pomálu a tak jsem opravdu nadšená, když objevím nějaké nové čtení.
Opravdu krásná a povedená povídka. Ještě jednou gratuluji a děkuji =).

5 Bromance Bromance | Web | 21. května 2011 v 8:44 | Reagovat

Uf Cory, to muselo bej vyčerpávajíci napsat něco takhle dlouhýho a obsažnýho :D jsem za ten komentář strašně ráda a stejně velkou radost mi udělá, když přidáš další kapitolu k Létu v Bradavicích :). Jednoduše miluju tvůj styl psaní a stejně tak i tu povídku. Prosím, prosím, smutně koukám, dopiš jí..:)

6 Dag Dag | E-mail | Web | 19. října 2011 v 6:46 | Reagovat

Info jsem vstřebal - Třídní původ? Moji předkové byli neandrtálci:-))

7 Guenon Guenon | Web | 5. ledna 2012 v 18:56 | Reagovat

A ať si jim je padesát, sakra, sto! Stejně jsou spolu dokonalí. I kdyby jim nestály bez pomoci.
Krásná povídka, skvělý překlad. Jsi v tom vážně dobrá :)

8 Bromance Bromance | Web | 5. ledna 2012 v 19:26 | Reagovat

[7]: Ale no tak! Já se fakt začnu červenat :-D

9 Lisbeth Lisbeth | 19. února 2012 v 18:42 | Reagovat

Opravdu krásná povídka a dokonce milý  sťastný konec. Jen nevím, toho sexu si dědečkové už asi moc neužijí, co? Ale prý se to v kouzelnickém světě bere později, no to už je jejich starost. Moc hezké =) Děkuji za povídku i její překlad.

10 Bromance Bromance | Web | 20. února 2012 v 19:25 | Reagovat

[9]: Já děkuju za krásnej komentář :-D

11 Azrea Azrea | Web | 12. dubna 2012 v 18:07 | Reagovat

Už zase se mi chce brečet, je to tak krásný.
Díky za nádherný překlad.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama