Mlčky

18. února 2011 v 16:28 | Majitelka domu |  OBÝVACÍ POKOJ
Pár: DM/LM
Žánr: slash, depresivní

Vánoce jsou sice dávno za námi, ale v téhle povídce jsem se k nim vrátila. V každé rodině tradují různé vánoční tradice a vyjímkou nejsou ani Malfoyovi, i když ta Luciusova je tak trošku... zvrhlejší, řekněme a ne všichni jsou z ní nadšení... :)


   Narcissa si ukrojila další sousto. Neměla přitom vůbec chuť k jídlu. Na Vánoce nikdy neměla chuť k jídlu. I když by to měly být svátky klidu a míru, pro ní to bylo peklo. Pro ní a pro Draca. Lucius si je naopak náramně užíval. Každý rok trval na tom, aby Draco přijel na vánoční prázdniny domů. Nikdy mu nedovolil zůstat v Bradavicích, kde by mohl prožít klidné svátky. Chtěl ho mít doma. A protože to chtěl, tak se tak i stalo - logika všech Malfoyů.
   Oheň v krbu dohasínal, a tak Narcissa luskla na skřítka, který se hned jal přikládat, aby si ze Štědrého večera neodnesl ránu pohrabáčem od svého milostivého pána. Zatímco házel polínka do lačných plamenů ohně, Narcissa složila příbor a opatrně se zpoza řas ohlédla po svém manželovi. Mlčky a spokojeně dojídal posledních pár kousků krocana a co chvíli se samolibě ušklíbl. Pak Narcissa stočila pohled k Dracovi. Seděl v čele přímo naproti svému otci a třesoucíma rukama uchopil skleničku s dýňovou šťávou. Mohutně se napil a opatrně položil sklenici zpátky na stůl. Celou tu dobu ale nezvedl oči od svého talíře. V tom na sobě ucítil pohled a otočil se na svou matku. Dotčeně se na ní podíval a zatnul zuby. Pak opět stočil zrak ke svému talíři, kde ležela zcela nedotčená štědrovečerní večeře. Narcissa beze slova položila svou ruku na tu Dracovu, ale ten ucukl.
   Lucius dojedl. Zvedl ze stolu zelený ubrousek a decentně si s ním otřel ústa. Pak ho velmi  hodil na talíř, což bylo znamení pro skřítky z kuchyně, aby začali sklízet ze stolu. Lucius se zvedl ze židle. Narcissa i Draco ho hned napodobili a nechali si od skřítků vzít talíře. Když jeden skřítek odnášel Dracův plný talíř, odvážil se tiše zamlaskat. Draco se samou rozčileností neudržel a silně ho nakopl až skřítek odletěl ven ze dveří.
"Je čas jít do postele," řekl Lucius a spokojeně spráskl ruce. Draco upřel oči k podlaze a jako už tolikrát zatoužil po tom, aby žil v rodině, kde "jít do postele" je synonymem pro "jít spát". Kousal se zevnitř do rtu, aby nezačal zoufale křičet, a vráska mezi jeho obočím, která by si klidně mohla říkat vánoční, se stále víc prohlubovala. Na vteřinu k zavřel oči.
   Chtěl umřít.
 Narcissa se dívala kamsi do prázdna a usilovně přemáhala instinkt, který ji radil chránit své dítě. Věděla, že ho nesmí poslechnout. Poprvé to zkusila, ale hrozivě se jí to vymstilo. Jedinou záchranou jí teď byla vlastní sebestřednost. Přesto se však neubránila pláči. Slzy jí začaly stékat po bledých tvářích, po krku až do živůtku šatů. Nemohla to dál snášet. Vyběhla z místnosti a nejradši by za sebou práskla dveřmi. Za to by však v tu chvíli mohla zaplatit hůř než domácí skřítek.
Utekla do své ložnice. Setřásla ze sebe teď už dost pocuchanou masku netečnosti a zády se natiskla na zeď, za kterou byl Dracův pokoj. Zoufale se svezla k zemi a zvrátila hlavu do němého výkřiku. Prsty si zajela do vlasů, jako by si je chtěla vyrvat. Slzy vzteku a beznaděje se jí řinuly ze křečovitě zavřených očí a vzlyky se jí neúprosně draly hrdlem výš a výš. Věděla, že nesmí ani muknout. Lucius by jí jinak ztrestal. Nehty si přejela po obličeji, aby jí ta bolest na chvíli odvedla z reality. I za těch pár vteřin byla vděčná. A pak už jen plakala.

   Všechny Dracovi myšlenky teď patřily smrti. Krásné, osvobozující, lákavé, opojné a tak vzdálené smrti.
Stoupal po schodech za tou… zrůdou. Obličej mu křižovaly potůčky hořkosti, ale tělem mu procházel třas strachu. Zarudlé oči skláněl k zemi kdykoli, kdy se na něj ta stvůra otočila. Jeho otec, pche…
   Došli do Dracova pokoje. Jedním mávnutím hůlky Lucius rozsvítil svíce a druhým zabouchl dveře. Za okny se prohnala meluzína.
"Otče… Prosím!" zašeptal Draco a svezl se na kolena. Už chtěl bolestivě zavřít oči, ale potemnělá místnost mu dodala jakousi odvahu, a tak pohlédl otci do očí.
"Vstaň," byla Luciusovu strohá a jediná odpověď. Ignoroval Dracovi slzy. Myslel už jenom na uspokojení, které mu nikdo jiný než on nemohl dát.
"Řekl jsem vstaň," zvýšil hlas. Draco poslechl jeho slova a vzápětí už ucítil vtíravé doteky cizích rukou. Kousl se do jazyka, když mu ruce začaly putovat z hrudi níž a níž. Pachuť krve ho na chvíli ochromila, ale další dotek ho vrátil do reality. Mlčky snášel všechnu bolest a proklínal se, když mu ze rtů unikl slastný povzdech. Trvalo to ještě několik desítek minut, než mu vyčerpání pomohlo upadnout do nicoty.
   Lucius nechal svého syna ležet na podlaze a zabouchl dveře. Letošní dárek k Vánocům si opravdu užil.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Hodnocení povídky Mlčky

100%
80%
50%
30%
10%
0%

Komentáře

1 kami kami | Web | 19. února 2011 v 13:08 | Reagovat

Nemohlo to byť detajlnejšie? To by potom mohlo byť ták krásne. Mám rada tento pár, mám rada, keď sa to Dracovi "páči" a tu ten náznak bol aj pekne vyjadrený. Bolo to smutné, ale ja som sa z toho tešila. Ďakujem. :)

2 Majitelka domu Majitelka domu | Web | 19. února 2011 v 15:47 | Reagovat

Jsem ráda, že se ti to líbilo :) a detailnější? No já jsem spíš na slabší odvary ze slashe, takže žádný detaily, na který narážíš, ode mně moc nečekej. Navíc 1) nemám to moc ráda 1)nemám na to ty určitý zkušenosti :D jinak díky

3 Infinity Infinity | 1. března 2011 v 19:45 | Reagovat

Aj ty pako, jaktožes mi o tomhle neřekla? Chjo sem si to taky mohla přečíst dřív. No nic, miluju toho zvrhlýho Luciuse *mlsně se olizuje* a tady se titolik poved! Uáááá

4 Majitelka domu Majitelka domu | Web | 1. března 2011 v 20:07 | Reagovat

Uáááá <- to je jako nějakej novej válečnej pokřik či čo? :D... dík že se ti to líbilo, zvrhlíku :)

5 Mojmir Mojmir | E-mail | Web | 13. října 2011 v 7:31 | Reagovat

Díky za info, hledám informace, poněvadž co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš.:-)

6 Bromance Bromance | Web | 13. října 2011 v 14:12 | Reagovat

[5]: Co jste? Spameři nebo co?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama