OBÝVÁK - kapitolovky

21. února 2011 v 17:49 | Bromance |  OBÝVÁKGlosa

Glosa je toto.
Podle mého mínění nejlepší glosátorky jsou tyto.
Originál povídky najdete na stránce této.
Co je to katana zas na této.

To jsou všechny důležité informace a nakonec ještě upozornění:

Touto glosou jsme se nechtěly nijak pustit do autorky, nýbrž do povídky samotné (jestli je to nebo není to samé si každý domyslí sám). Tím pádem to nemyslíme jako urážku proti ní a musíme zdůraznit, že glosování je záležitost ryze legální, takže...
Rozhodně to neberte jako osobní útok a potěšilo by nás, kdyby si to autorka (pokud na tohle někdy narazí) uvědomila. Jen jsme si hrály!
Taky berte ohled na to, že je to naše poprvé, takže nic extra to ani být nemůže.


Dva
Nečekejte žádnou úžasnou zápletku, překvapivé situace nebo napětí. Tuhle kapitolovku - rozhodla jsem se jí trefně a zároveň z nedostaku fantazie pojmenovat Dva - bych zařadila spíš mezi oddechovky. Je hlavně o citech, takže žádný PWPéčko. Začíná to nevinně jednou dětskou hrou - Pobertové si hrají na Slepou bábu. Co se z toho vyklube, si už musíte přečíst sami. Ani pár vám neprozradím, protože už po první kapitole možná bude tušit :)

Don't hold you breath
Sirius má narozeniny. Pobertové samozřejmě náležitě oslavují, ale v jeden moment se to všechno tak nějak zvrtne. Kdo s kým nakonec skončí?Kouzlo mlčenlivosti
Pár: Drarry
Klasická situace - Snape není spokojený s Harryho chováním při hodině, ale tentokrát mu místo školního trestu udělí jen napomenutí. Harry si z toho nedělá hlavu, ale ještě ten den se dozví, čím že mu to Snape vyhrožoval. Od té chvíle si dává pozor, ale Malfoy ho vyprovokuje a Snapea nezajímá, že rozbité kádinky nejsou Harryho vina a hned na něj sešle slibované kouzlo. V první kapiltole toho víc není, v druhé bude Harry pátrat po účincích kledby a jejich zjištění ho zprvu nijak nepotěší.


2 kapitola - Domněnky

3. kapitola - Němé výkřiky

4. kapitola - Cizí boty
P. S. I love you!
Pár: Drarry
Autor: Annie
Překlad: Majitelka domu
Původní anotace: One hundred letters, written back and forth between Harry Potter and Draco Malfoy over the course of twenty-five years.

Anotace Majitelky domu: Přesně stovku dopisů si vymění Harry a Draco během života po Poslední bitvě a právě tyto dopisy tvoří příběh P. S. Miluji tě! Rozdělila jsem povídku do tří částí, jednak proto, že konec ještě nemám dopřeložený, ale taky proto, aby vás trošku napnula :D. Já osobně jsem z téhle povídky unešená a myslím si, že rozhodně stojí za přečtení. Jestli se vám nechce číst můj překlad, který není úplně otrocký, na výše uvedeném odkazu najdete originál. Když budete číst, všímejte si datumů, jedině tak se v příběhu neztratíte :) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kikuša =) Kikuša =) | Web | 21. února 2011 v 17:53 | Reagovat

Ahoj! Začala nová súťaž! VGS! Tak sa prihlás> http://supper-mood.blog.cz/1102/vgs-velka-graficka-sutaz
sorry za reklamu.... ak chceš tak oplatím len napíš na blog... (podmienka pre oplatenie: musíš sa prihlásiť) ;) ďakujem, želám krásny zvyšok dňa :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama