Únor 2011

Grenade

25. února 2011 v 15:43 | Majitelka domu
Můj první songfic na HP slash a hned zase smutný konec. Celá povídka je prokládaná textem písničky Grenade, který tvoří příběh, takže čtěte i anglické pasáže. Takže písnička Bruno Mars ft. Majitelka domu. Snad se vám bude líbit ;)
Pár: Drarry

SKLEP - básničky

21. února 2011 v 18:07 | Bromance |  SKLEPJedna z mých starých básniček. Není nijak zvlášť povedená ani dlouhá, nemá nijak originální rýmy ani téma, ale tak nějak se mi zdálo, že se hodí k tématu týdne. Nic.
:) Znovu je to univerzální básnička, takže si za hlavního hrdinu můžete dosadit kohokoli, a znovu je to bánička, na kterou jste už na netu mohli narazit v podobném znění, takže v tom jediném případě se nejedná o plugiátorství :)

Tahle básnička vznikala pod vidinou slashe a měla se znovu týkat nešťastné lásky mezi Dracem a Harrym. Pak z toho vznikl ale jen dlaší univerzální paskvil, který vypadá spíš jako rada z poradny nějakýho puberťáckýho časopisu:
Co mám dělat, když jsem se zamiloval do nesprávné osoby?
Milý XYZ, přečti si tuhle básničku :D


Tahle básnička už si prožila své. Jestli už jste jí někdy zahlédli v trošku jiné verzi, nelekejte se, nejedná se o kopírování. Jsem to pořád já, ale pšt! Vypráví o sebevraždě, v tomto případě o sebevraždě Draca Malfoye. A proč to udělal? No proč asi... :)
Upozornění: Můj styl veršování není úplně typický a ne každý to chápe.


První, univerzální básničkový paskvil. První proto, že je první. Univerzální proto, že sedí z pohledu zamilovaného Harryho i Draca. Basničkový proto, že se občas dokonce rýmuje. A paskvil proto, že je to divný.

PŮDA - drabbles

21. února 2011 v 18:01 | Bromance |  PŮDA


Drabblata na vaše přání


Zadaná slova: sladkosti, bezprostředně, vrčel, náhoda, jezírko
Pár: RL/SB

Zadaná slova: Opakovat, louka, větev, svit, kolemjdoucí
Pár: RL/SB

Zadaná slova: Lůžko, lžíce, srdce, rozum, vláha
Pár: Harry & Draco

Zadaná slova: Vůně, nicota, květina, vůle, karta
Pár: Harry & Draco

Zdaná slova: Lektvar, úsvit, zánik, přístav, pramen
Pár: Harry & Severus

Zadaná slova: Popel, trhlina, medvídek, kruh, svíčka
Pár: Harry & Draco


Zadaná slova: Kopec, louže, váza, most, lodička
Pár: Harry & Draco

OBÝVÁK - kapitolovky

21. února 2011 v 17:49 | Bromance |  OBÝVÁKGlosa

Glosa je toto.
Podle mého mínění nejlepší glosátorky jsou tyto.
Originál povídky najdete na stránce této.
Co je to katana zas na této.

To jsou všechny důležité informace a nakonec ještě upozornění:

Touto glosou jsme se nechtěly nijak pustit do autorky, nýbrž do povídky samotné (jestli je to nebo není to samé si každý domyslí sám). Tím pádem to nemyslíme jako urážku proti ní a musíme zdůraznit, že glosování je záležitost ryze legální, takže...
Rozhodně to neberte jako osobní útok a potěšilo by nás, kdyby si to autorka (pokud na tohle někdy narazí) uvědomila. Jen jsme si hrály!
Taky berte ohled na to, že je to naše poprvé, takže nic extra to ani být nemůže.


Dva
Nečekejte žádnou úžasnou zápletku, překvapivé situace nebo napětí. Tuhle kapitolovku - rozhodla jsem se jí trefně a zároveň z nedostaku fantazie pojmenovat Dva - bych zařadila spíš mezi oddechovky. Je hlavně o citech, takže žádný PWPéčko. Začíná to nevinně jednou dětskou hrou - Pobertové si hrají na Slepou bábu. Co se z toho vyklube, si už musíte přečíst sami. Ani pár vám neprozradím, protože už po první kapitole možná bude tušit :)

Don't hold you breath
Sirius má narozeniny. Pobertové samozřejmě náležitě oslavují, ale v jeden moment se to všechno tak nějak zvrtne. Kdo s kým nakonec skončí?Kouzlo mlčenlivosti
Pár: Drarry
Klasická situace - Snape není spokojený s Harryho chováním při hodině, ale tentokrát mu místo školního trestu udělí jen napomenutí. Harry si z toho nedělá hlavu, ale ještě ten den se dozví, čím že mu to Snape vyhrožoval. Od té chvíle si dává pozor, ale Malfoy ho vyprovokuje a Snapea nezajímá, že rozbité kádinky nejsou Harryho vina a hned na něj sešle slibované kouzlo. V první kapiltole toho víc není, v druhé bude Harry pátrat po účincích kledby a jejich zjištění ho zprvu nijak nepotěší.


2 kapitola - Domněnky

3. kapitola - Němé výkřiky

4. kapitola - Cizí boty
P. S. I love you!
Pár: Drarry
Autor: Annie
Překlad: Majitelka domu
Původní anotace: One hundred letters, written back and forth between Harry Potter and Draco Malfoy over the course of twenty-five years.

Anotace Majitelky domu: Přesně stovku dopisů si vymění Harry a Draco během života po Poslední bitvě a právě tyto dopisy tvoří příběh P. S. Miluji tě! Rozdělila jsem povídku do tří částí, jednak proto, že konec ještě nemám dopřeložený, ale taky proto, aby vás trošku napnula :D. Já osobně jsem z téhle povídky unešená a myslím si, že rozhodně stojí za přečtení. Jestli se vám nechce číst můj překlad, který není úplně otrocký, na výše uvedeném odkazu najdete originál. Když budete číst, všímejte si datumů, jedině tak se v příběhu neztratíte :)
KOUPELNA - jednorázovky

21. února 2011 v 17:28 | Bromance |  KOUPELNA


Teorie prvního zásunu
Tohle mělo být původně triple drabble, ale pozor!
Nějak jsem se rozepsala a vyšla z toho povídka o víc jak 1000 slov, navíc PWPéčko a na můj oblíbený pár Drarry.
A to se vyplatí!
Zadaná slova: popelnice, polibek, prdel, právo, penetrace

Teď pro vás mám, ladies, povídku na pár, který skončil na druhém místě - Blackcest. Umístil se tam společně s neobvyklým párem, na který se taky dostane. Tákže tady je povídka SB/RB, ze který teda nemám úplně nejlepší pocit, protože tak, jak jsem v ní Siriuse popsala, ho veskutečnosti nevidím. Netuším proč se mi z něj vyklubal takovej záporák, ale ono je to vlastně docela logický, když si vezmu, jak bolí zrada a tak vůbec...
TT - Sourozenci
Dlouho jsem si nemrskla žádnej songfic, takže jsem se včera do jednoho pustila. Tahle písnička byla asi před rokem pěkná hitovka a miluju jí doteď, takže volba padla právě na ní. Navíc se to docela hodí k TT, protože i takhle může vypada sourozenecké pouto.
Snad se povídka bude líbit :)
Pár: Weasley twincest

So, tady je povídka, kterou jste si vyhlasovaly v anketě. Na prvním místě je naprosto jednoznačně Drarry a o druhé se dělí Blackest a neobvyklý pár. Zatím nemám nápad, ale myslím si, že i povídek na tyhle pairingy se časem dočkáte. Zatím teda Drarry a večerní koupel - snad se bude líbit :)

Kdo má chuť si přečíst něco trochu delšího, citově nabitýho (žádný OOC) a otravnou otázkou (ne)zakončenýho, nechť klikne na Celý článek.
v roli parchanta: Severus Snape
v roli trpitele: Remus Lupin

Krátká povídka, která sahá až ke kořenům Dracovi zášti k otci.
Pár: LM/SS, LM/DM
TT - Druhá tvář
Našla jsem si volný včer a koukla se, co bych vám sem tak mohla přidat. Nakonec jsem si všimla Tématu týdne a nápad se hned dostavil. Snažila jsem se to co nejvíc napsat jako komedii, ale nevím, do jaké míry se mi to povedlo. Takže to prostě neberte moc vážně a třeba se i pobavíte. No a řekněte, nehodí se to snad k TT? :D
K napsání téhle povídky jsem se inspirovala u Chillychilly. Pár Regulus/Sirius jsem nikdy předtím nečetla ani nepsala, ale musím říct, že mě po přečtení její povídky ...Vína zaujal. Jejich vztah mi přijde něčím originální a zvláštní, že jsem tohle prostě musela napsat, i když to není nijak zvlásť dějově obsáhlý a je to spíš takový preslash. Prostě mě jen tak napadlo, jak se asi dostal Regulus ke Smrtijedům, a tak jsem napsala tohle. Mohla za to jeho povaha, nebo i něco jiného? Asi tam mám nepřesnosti (určitě tam mám nepřesnoti), co se týče časových údajů - třeba to, že Sirius se už asi po škole s bratrem u nich doma nepotkal, když předtím utekl -, ale snad mi to odpustíte. Taky jsou možná chvílema OOC, ale na to už asi žádnou výmluvu nenajdu :D.
Pár: SB/RB
TT - Vesmír
Can we pretend that airplanes
in the night sky
are like shooting stars.
I could really use a wish right now.
- B.O.B. & Hayley Williams - Airplanes
*

A dáme si trochu té fádní romantiky, co říkáte? Ráda bych řekla "pro změnu", ale už jste tady narazili na něco jinýho než právě na romantiku?
Pár: Drarry
Znovu na téma týdne, i když se to vesmíru týká jen coulem, spíš hvězd ;).
TT - Stroj času
Povídka na téma týdne. Já vím, hrozně oduševnělá, tak ale snad se nad tím aspoň pousmějete .)
(tohohle smajlíka jsem napsala omylem, ale rozhodla jsem se ho tady nechat jako návod, jak máte při mým "uměním" přivýrat oko).

Harry najde stroj času a rozhodne se Draca trošku poškádlit.
Takže pár: Drarry
Here we go!
TT - Pohádky
Aneb Vezměte jednu tradiční pohádku (nejlépe Popelku, postačí i O Perníkové chaloupce), přidejte trochu prvků z Harryho Pottera, smíchejte se slashem, pořádně rozmixujte a podávejte pořádně okořeněné.
Protřepat, nemíchat - jinak hrozí mírný šok.
ANEB Bromance se opět snažila napsat povídku na téma týdne a dopadlo to tak, jak to dopadlo.
TT - Budoucnost
Rozhodla jsem se napsat takovou chuťovku na téma týdne :)
Vzpomenete si, kdo že to chtěl v HP větší dobro? Kdo si maloval bezchybnou budoucnost? A koho plány se nakonec tak trochu zvrhly? Tak přesně o nich je řeč, teda vlastně o poslední roztržce mezi nimi.
Pár: AB/GG
Slabší PWP. Co dodat? Snad jenom to, že jsem to psala já a Podnájemnice při jedné z našich úchylných náladách. Taky to podle toho vypadá..:D Nečekejte žádný zázrak, ale prostě jen obyčejný slash s párováním LM/DM. Anebo ne?

Absolutní odvrácení od mého dosavadníh stylu. Musela jsem to napsat. Na každého to jendou přijde.
15+
Drarry


Takže... na tuhle povídku rozhodně hrdá nejsem, vím, že je uspěcháná atd. atd., ale byla napsaná na přání mého oblíbeného Blbouna, a tak jsem se rozhodla jí sem strčit :).
Ke smrtijedům se přidává nový člen - Severus Snape. Lucius ho už až moc dobře zná z dřívějška, ale nerad na ty doby vzpomíná. Proč? Čtěte :)
Pár: SS/LMMůj další songfic, tentokrát na písničku od Pink Fucking perfect. Draco se pokusí o sebevraždu kvůli neopětované lásce k Harrymu. Víc neřeknu, snad jenom to, že je to krátký, stručný a že se mi tahle povídka vůbec nelíbí :D
Pár: Drarry
Čtěte i text písničky, jinak vám povídka nebude dávat smysl :)

Jak si Sirius, vyhlášený sukničkář, užívá sezónu polibků pod jmelím? Kdo bude jeho další oběť?
Snažila jsem se tohle klišé téma trochu odklišéovat nebo jak se to řekne :D takže úplný fluff zas nečekejte :)
Pár: SB/RL


Tohle je už hodně stará jednohubka. Původně to nebyl slash, ale trošku jsem to upravila. Doufám, že vám to docvakne :D


Pár: Drarry
Harryho manželství není tak idylické, jak si ho představoval. Už několikrát ho přimělo k návštěvě vykřičeného domu, a teď po další hádce s Ginny se tam znova běží uklidnit. No a koho tam nepotká - Draco Malfoy sedí u krbu, ale je tam ze stejného důvodu jako Harry?
Nečekejte žádné pwp, na to opravdu nejsem, ale snad se vám to i tak bude líbít :)


Zrovna nedávno jsme ve škole opakovali větný ekvivalenty a měli jsme za úkol vymyslet příběh složený jenom z nich. Tak tady je něco podobnýho. Nebudu vám nalhávat, že mi to dalo nějakou práci, byla to spíš jen taková vteřinová pohnutka..:)
Pár: Drarry (spíš teda preslash :))Pár: Drarry
Nepřijde vám, že je na tomhle blogu trochu vážno? Jestli jo, tak se pusťte do téhle oddechovky, co se nejdřív tvářila jako drabble, potom double drabble, pak tripledrabble, ale nakonec z ní vznikla taková jednohubka :)


Můj první songfic na HP slash a hned zase smutný konec. Celá povídka je prokládaná textem písničky Grenade, který tvoří příběh, takže čtěte i anglické pasáže. Takže písnička Bruno Mars ft. Majitelka domu. Snad se vám bude líbit ;)
Pár: Drarry


Pár: DM/LM
Žánr: slash, depresivní
Vánoce jsou sice dávno za námi, ale v téhle povídce jsem se k nim vrátila. V každé rodině tradují různé vánoční tradice a vyjímkou nejsou ani Malfoyovi, i když ta Luciusova je tak trošku... zvrhlejší, řekněme a ne všichni jsou z ní nadšení... :)


Pár: GW/FW
Tahle kraťoulilinká (úžasný slovo:)) povídka z pera Podnájemnice se hodí pro všechny, kdo jsou dneska na Valentýna sami. Když si k tomu navíc pustíte třeba My immortal, tak je to pěkně nebezpečná kombinace. No, takže krásného Valentýna všem a doufám, že to s vámi nedopadne jako v téhle povídce :)


Pár: SS/LM
Běžně v Bradavicích rodičáky nebývají, ale tuhle věc si Lucius od mudlů rád osvojí a zajde za profesorem lektvarů. Samozřejmě vše neskončí u klábosení o prospěchu jeho syna.


Pár: Drarry (jak jinak :))
Takže jde se na anotaci: Dneska jsem byla venku a potěšilo mě, že už to tam dýchá jarem. S tímhle počasím mám spojených pár zvláštních vzpomínek (zvláštních proto, že nevím, jestli jsou šťastné nebo smutné...). Každopádně právě tohle počasí mě vnuklo nápad na povídku. Ano, opět je to zakázaná láska Harryho a Draca. Ale dřív než tuhle povídku bez čtení přejedete, musím říct, že je to zatím můj nejtvrdší a nejsmutnější slash. Draco je po bitvě v Azkabanu (nic originálního) a Harry ho přijde navštívit (pořád nic originálního). JENŽE Draco dostal od Starostolce jistý trest (za ten mě asi moc nepochválíte), a tak neví, že ho přišel navštívit právě Harry a dozvědět se to, je chyba.
Máte chuť na otevřený sad end? Tak s chutí do čtení :)


Pár: Drarry
Denní věštec už po bitvě není, co býval. Ukazuje se, že bez lží a kletby Imperius se informace shánějí podstatně hůř a právě v takovéhle situaci noviny jsou, když Harry Potter přijde s mnoha skandály. Věštec už nemá přístup na Ministerstvo a tak se mu dostává je žalostně málo informací. Přesto je tahle povídka složená z výstřižků Sloupku Harryho Pottera a přináší vám informace o jeho poválečném životě, který rozhodně není všední.


Pár: Harry & Draco
Hodinu Obrany proti černé magii s bubákem všichni známe. Ale jaký byl Dracův bubák, čeho se Malfoy nejvíc bojí? Rozhodně to není nic, čím by se chtěl chlubit. Má své tajemství, které díky bubákovi částečně vypluje na porvch. Zbytek už se však dozví jen jediná osoba a to až za několik let.


Překlad: Majitelka domu
Původní anotace: Hi again! Well, I started writing this a long time ago in the winter, when it was snowing, but it got cut off and forgotten about. Upon my discovery of it, I decided to finish it once and for all. So, for those of you who live in places where the temperatures are steadily rising to unbearable highs, have a little story about some nice cold snow. Enjoy!
Anotace Majitelky domu: Harry se toulá po školních pozemcích a ani ve snu by ho nenapadlo, že o pár chvili později bude ležet ve sněhu se svým největším rivalem. A kdyby jenom ležet...
Dalo by se říct, že tohle je můj první zveřejněný překlad. Je dost kostrbatý a slibuju, že se zlepším :)


Pár: Harry & Draco
Jedno poklidné ráno změní přílet sovy. Harry už nemíní dál snášet roztržky mezi svým a Malfoyovým synem, o kterých se v dopisech dozvídá, a rozhodne se zakročit. Vyráží do Malfoy Manor, aniž tuší, že se vrátí s Dracovým jménem vyrytým v srdci a dál bude žít už jen se vzpomínkami na něj.


DeviantArt - Harry & Draco

19. února 2011 v 11:53 | Majitelka domu |  PŘIJÍMACÍ SALÓNEK
Brouzdala jsem po DeviantArtu a hledala nějaké neookoukané Drarry obrázky. Tady jsou ty, které mě zaujali:


Mlčky

18. února 2011 v 16:28 | Majitelka domu |  OBÝVACÍ POKOJ
Pár: DM/LM
Žánr: slash, depresivní

Vánoce jsou sice dávno za námi, ale v téhle povídce jsem se k nim vrátila. V každé rodině tradují různé vánoční tradice a vyjímkou nejsou ani Malfoyovi, i když ta Luciusova je tak trošku... zvrhlejší, řekněme a ne všichni jsou z ní nadšení... :)

Svítalo

14. února 2011 v 15:02 | Podnájemnice |  OBÝVACÍ POKOJ
Pár: GW/FW

Tahle kraťoulilinká (úžasný slovo:)) povídka z pera Podnájemnice se hodí pro všechny, kdo jsou dneska na Valentýna sami. Když si k tomu navíc pustíte třeba My immortal, tak je to pěkně nebezpečná kombinace. No, takže krásného Valentýna všem a doufám, že to s vámi nedopadne jako v téhle povídce :)

P. S. I love you! - P.S. Miluji tě! - II. part

12. února 2011 v 15:00 | Majitelka domu a Podnájemnice |  OBÝVACÍ POKOJ
Pár: Drarry

Další, druhá, část mého překladu povídky P. S. I love you od Annie. Tentokrát už dojde k pořádný akcičce, částečnému rozuzlení a Harryho velkému objevu, že asi není tak docela úplně orientovaný, jak si dřív myslíval. Opět je všechno psané formou dopisů a rozhodně stojí za přečtení! (:

Harry/Draco - Desire

11. února 2011 v 17:21 | Majitelka domu |  PŘIJÍMACÍ SALÓNEK

Tohle video rozhodně stojí za shlédnutí :)

Sbohem, světe

10. února 2011 v 20:05 | Majitelka domu |  Bum
Drabble
Zadaná slova: Opakovat, louka, větev, svit, kolemjdoucí

Pár: RL/SB (preslash)

Když dojde láska, je smrt nejlepší lék proti nicotě.

Rodičovské schůzky

8. února 2011 v 15:00 | Majitelka domu |  OBÝVACÍ POKOJ
Pár: SS/LM

Běžně v Bradavicích rodičáky nebývají, ale tuhle věc si Lucius od mudlů rád osvojí a zajde za profesorem lektvarů. Samozřejmě vše neskončí u klábosení o prospěchu jeho syna.


P. S. I love you! - P.S. Miluji tě! - I. part

7. února 2011 v 15:00 | Majitelka domu |  OBÝVACÍ POKOJ
A je tu můj druhý ale zároveň první překlad :P

Pár: Drarry

Autor: Annie
Překlad: Majitelka domu

Původní anotace: One hundred letters, written back and forth between Harry Potter and Draco Malfoy over the course of twenty-five years.

Anotace Majitelky domu: Přesně stovku dopisů si vymění Harry a Draco během života po Poslední bitvě a právě tyto dopisy tvoří příběh P. S. Miluji tě! Rozdělila jsem povídku do tří částí, jednak proto, že konec ještě nemám dopřeložený, ale taky proto, aby vás trošku napnula :D. Já osobně jsem z téhle povídky unešená a myslím si, že rozhodně stojí za přečtení. Jestli se vám nechce číst můj překlad, který není úplně otrocký, na výše uvedeném odkazu najdete originál. Když budete číst, všímejte si datumů, jedině tak se v příběhu neztratíte :)


Doteky

5. února 2011 v 15:18 | Majitelka domu |  OBÝVACÍ POKOJ
Pár: Drarry (jak jinak :))

Takže jde se na anotaci: Dneska jsem byla venku a potěšilo mě, že už to tam dýchá jarem. S tímhle počasím mám spojených pár zvláštních vzpomínek (zvláštních proto, že nevím, jestli jsou šťastné nebo smutné...). Každopádně právě tohle počasí mě vnuklo nápad na povídku. Ano, opět je to zakázaná láska Harryho a Draca. Ale dřív než tuhle povídku bez čtení přejedete, musím říct, že je to zatím můj nejtvrdší a nejsmutnější slash. Draco je po bitvě v Azkabanu (nic originálního) a Harry ho přijde navštívit (pořád nic originálního). JENŽE Draco dostal od Starostolce jistý trest (za ten mě asi moc nepochválíte), a tak neví, že ho přišel navštívit právě Harry a dozvědět se to, je chyba.
Máte chuť na otevřený sad end? Tak s chutí do čtení :)


Tak utíkej!

2. února 2011 v 16:00 | Majitelka domu
Tahle básnička vznikala pod vidinou slashe a měla se znovu týkat nešťastné lásky mezi Dracem a Harrym. Pak z toho vznikl ale jen dlaší univerzální paskvil, který vypadá spíš jako rada z poradny nějakýho puberťáckýho časopisu:
Co mám dělat, když jsem se zamiloval do nesprávné osoby?
Milý XYZ, přečti si tuhle básničku :D

Očima přihlížejících

1. února 2011 v 16:00 | Majitelka domu a Podnájemnice |  OBÝVACÍ POKOJ
Pár: Drarry
Denní věštec už po bitvě není, co býval. Ukazuje se, že bez lží a kletby Imperius se informace shánějí podstatně hůř a právě v takovéhle situaci noviny jsou, když Harry Potter přijde s mnoha skandály. Věštec už nemá přístup na Ministerstvo a tak se mu dostává je žalostně málo informací. Přesto je tahle povídka složená z výstřižků Sloupku Harryho Pottera a přináší vám informace o jeho poválečném životě, který rozhodně není všední.

Fantasmagorium

1. února 2011 v 9:36 | Majitelka domu |  SOUSEDSTVÍ
Jestili máte chuť na silnější slash a teď myslí opravdu silnější nebo pwp a podobně, navštivte Fantasmagorium. Upozornění: Některé povídky způsobují červenání :)