Kouzlo mlčenlivosti - 2. Domněnky

23. ledna 2011 v 14:00 | Majitelka domu |  OBÝVACÍ POKOJ
Pár: Drarry

Harry, Ron i Hermiona pátrají po tom, na co se vztahuje Snapeova kletba. Mají plno domněnek, ale další hodina lektvarů je všechny vyvrátí. Zbývá jenom jediná možnost."Už jsem vám několikrát říkal," začal pomalu Snape a to už všichni ve třídě zmlkli a pozorovali je "že takovéhle chování já nestrpím. Tentokrát už to nebude jen školní trest, co si vysloužíte, Pottere. Mám váš už dost!" Pootočil si Harryho tak, aby mu viděl do tváře, ale stále ho svíral za krkem. Pak řekl jednoduše: "Silentis!" a součastně s tím mávl hůlkou.

Zvěsti o Snapeově kletbě se rychle šířily po škole. Během jednoho dne už o tom slyšela nejméně polovina školy. Ve všech kolejích se teď šeptalo a debatovalo o novém poprasku, v jehož čele stál jako obvykle sám Harry Potter. Každý si ho trochu přibarvil. Zmijozelem tradovala verze, že Potter jedním kouzlem rozmetal zkumavky celé třídě a Snape ho "chudáček" musel zaklít. Ostatní koleje však stály na straně Harryho, ať už se k tomu hlásily nebo ne.
Nejvíc ze všeho se v tom však vyžíval Ron. Nepřetržitě nosil Harrymu různorodé věci, aby zkusil, jestli v jejich blízkosti dokáže mluvit. Harry to bral jako zábavu, ale jen do doby, než mu další den při snídani Ron přinesl roly toaletního papíru. Už z dálky s ní mával a běžel si k Harrymu přisednout. Hermiona přišla chvilku po něm a překvapilo jí, když Ron strkal roly Harrymu před obličej.
"Tak mluv," pobízel ho.
"A co mám pořád říkat?" osopil se na něj Harry a snažil se nevnímat posměšky ostatních přítomných.
"Už toho nech, Ronalde," řekla soucitně Hermiona a kouzlem nechala toaletní papír zmizet. Ron se na ní vyčítavě podíval.
"Musíme přece zjistit, jak ta jeho kletba funguje, ne?" Nato vyndal z kapsy přeložený papír a tužkou do dlouhého seznamu připsal: Toaletní papír.
"To bychom měly, ale já si myslím, že na to přijde časem sám. Vypadá to, že se s tou věcí běžně nesetkáváš, takže to prokletí snad nebude zas tak zlé," předložila Hermiona logickou myšlenku a pustila se do snídaně.
Harry se rozhlédl po skoro vylidněné Velké síni. Jenže co když to vůbec není věc?

Dopolední vyučování proběhlo v klidu. Při obědě ale Harry skoro nic nesnědl - začal v něm vřít vztek na Snapea, ale zároveň se trochu bál chvíle až s ním zase bude v jedné místnosti. Co když Harryho zaklel tak, že nebude moct promluvit v jeho přítomnosti? Hned řekl Hermioně, co ho napadlo, ale tak zavrtěla hlavou.
"Otoč se," dodala. K učitelskému stolu si právě přisedl Snape a Ron si připsal jeho jméno na seznam věci, v jejichž přítomnosti Harry mluvit mohl. Ten si složil hlavu do dlaní. Musí na to přijít, musí najít to, čeho se kletba nedotýká. Cítil se tak… ohrožený a nejistý. Jakoby stál na tenkém ledě, který pod ním dozajista za chvíli praskne. Jediným řešením bylo, zeptat se Snapea, ale to Harry okamžitě zavrhnul. S ním už do konce svého života nepromluví, zapřísahal si rozhodně.

Zasmušile se šoural do učebny lektvarů. Ron s Hermionou šli za ním a co chvíli si cosi šeptali. Harrym cloumal vztek, když zabral za kliku dveří do třídy. Vstoupil a všichni se hned k němu otočili a spustil se zběsilý šepot. Došel ke své lavici, s pořádným prásknutím hodil knížku na zem a vyndal si brk. Ron ho věrně napodobil.
Netrvalo ani minutu a přišel učitel lektvarů. Harry ho ignoroval a nepodíval se na něj, ani když zadával práci. Soustředěně si točil brkem mezi prsty a dával tak najevo svůj nezájem. Snape se to však ani nedotklo.
"Vypadá tak nějak spokojeně, nemyslíš?" šťouchl do Harryho pochvíli Ron. Aby taky ne, chtěl přitakat Harry, ale z jeho úst se neozvala ani hláska. Oněměl. Ve třídě musel být předmět kletby. Ron na něj nejdřív nechápavě koukal, ale pak pochopil. Stejně jako Harry začal pohledem klouzat po přítomných věcech a vzpomínal, kterou ještě neotestovali. Vytáhl seznam, a když ostatní začali házet první přísady lektvaru do kotlíku, on s Harrym místo toho dumali, co asi tak Snape mohl proklít. Hermioně stačil jediný pohled na to, aby jí došlo, co se stalo. Když si pak šla pro další prapodivná semínka do skříně za katedrou, zašeptala rychle Harrymu: "Musí to být člověk." Ron to taky slyšel a konstatoval: "Asi má pravdu. Není tu jediná věc, kterou bychom včera -" odmlčel se, protože se Snape otočil jejich směrem. Rychle vstal a začal míchat pomalu se vařící vodu. Harry se přidal, a když Snape přešel k Nevillovi - zřejmě mu šel vynadat za ten kouř, co se valil u jeho kotlíku -, Ron pokračoval.
"- neprověřili. Takže to je tedy osoba," chvíli se zamyslel.
"Nikdo z nebelvíru to být nemůže. Zaprvé by to Snapeovi k ničemu nebylo a zadruhé si v jejich přítomnosti mluvil, že jo?" Harry přikývl a dál míchal vroucí vodu. Pak, aby nevzbuzovali podezření, zamířili ke skříni s ingrediencemi a posbírali všechno podle zadání.
"Proklít někoho z Mrzimoru nebo Havraspáru by mu taky bylo na nic. Myslím, že to bude někdo ze zmijozelských," potvrdil Ron Harryho tichou domněnku. Určitě měl pravdu, Snape by se vyžíval v tom, kdyby Harry nemohl mluvit poblíž studentů jeho koleje. Znamenalo by to konec všech roztržek, tedy aspoň z Harryho strany. Zmijozelští si z něj budou moct udělat obětního beránka, když nedokáže odporovat. Znamenalo to ale taky, že v jejich přítomnosti nebude moc používat kouzla, dokud se nenaučí ty neverbální. To mu dost ubralo na už tak zkažené náladě.
"No počkej, ale u oběda přece pár lidí ze zmijozelu sedělo. Ti s tebou nic nedělali," došlo po chvíli Ronovi. Harry se zarazil. Pravda, tak kdo je teda součástí té kletby? Napadlo ho jedno jméno, a když na něj pomyslel udělalo se mu najednou nějak zle.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 nel-ly nel-ly | Web | 23. září 2011 v 1:23 | Reagovat

Co si budeme povídat, pokud to zrovna není Harry/Draco, tak e Potter prostě takovej tupeček a zasloužil si to, ať už je to cokol a my víme, že se dočkáme blonďáčka ^^

2 Guenon Guenon | Web | 9. ledna 2012 v 16:26 | Reagovat

Jejej, ti mu dají zabrat:D A už vidím, jak to miláček blonďáček využije. Muhah:D

3 Bromance Bromance | Web | 9. ledna 2012 v 16:31 | Reagovat

Vy mě holky zabíjíte :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama