Kouzlo mlčenlivosti - 1. Řada nešťastných náhod

21. ledna 2011 v 17:44 | Majitelka domu |  OBÝVACÍ POKOJ
Pár: Drarry

Klasická situace - Snape není spokojený s Harryho chováním při hodině, ale tentokrát mu místo školního trestu udělí jen napomenutí. Harry si z toho nedělá hlavu, ale ještě ten den se dozví, čím že mu to Snape vyhrožoval. Od té chvíle si dává pozor, ale Malfoy ho vyprovokuje a Snapea nezajímá, že rozbité kádinky nejsou Harryho vina a hned na něj sešle slibované kouzlo. V první kapiltole toho víc není, v druhé bude Harry pátrat po účincích kledby a jejich zjištění ho zprvu nijak nepotěší.
"Pottere!" ozval se učebnou dvojí
výkřik. Odrazil se od stěn a donutil Harryho schovat hlavu mezi ramena. Pak se ale vzdorovitě podíval do dvou rozzuřených tváří. Snape supěl, div mu z uší nevycházel kouř, a Malfoyovi věčně bledé tváře náhle zrudly vzteky.
"Vyprošuji si, abyste takto narušoval hodinu." Snape pečlivě odsekával každé slovo. "Jinak vám neúprosně udělím držení bobříka mlčení." Harry zadržoval úšklebek. To je toho. Ale mlčel a pozoroval, jak se Snape s tikem v oku vrací zpátky za katedru. Malfoy ale stále stál s rukama v bok před Harryho lavicí. Propaloval ho pohledem a Harry mu to se stejnou vervou oplácel.
"Uklidíš si to," štěknul Malfoy a hubeným prstem ukázal na svojí lavici. Neuběhla ani minuta od doby, kdy byla ještě čistá. Malfoy opatrně nabral lžičku třaskavého pelyňku a pomaličku se ho snažil dopravit do kotlíku. Špička jazyka mu koukala jak moc se soustředil. A právě v tu chvíli si Harry opařil prst, když kontroloval teplotu vody v kotlíku. Vykřikl a Malfoy nadskočil leknutím. Lžička mu vyletěla z ruky a prášek z pelyňku letěl vzduchem. Když dopadl na zem, provedl klasickou reakci - začal vybuchovat. Podpálil Malfoyovi učebnice, od nichž vzňala jeho lavice a ve snaze ji uhasit, na ní Malfoy vylil svůj lektvar. Všichni ve třídě pak byly svědkem toho, jak jí všude na desce vyrašily chlupy, oheň se však podařilo uhasit.
A tak teď Harry místo přípravy vlastního lektvaru uklízel spoušť po řadě nešťastných náhod. Zabralo mu to celý zbytek hodiny a ve Snapeovu diáři přibylo u Harryho jména další T.

V nebelvírské společenské místnosti se ten večer stále dokola omílala historka z hodiny lektvarů a každý Harrymu gratuloval k tak úspěšnému kousku. Všichni kromě Hermiony. Ta seděla ve svém oblíbeném křesle a všechny své rozverné spolužáky nechápavě pozorovala. Po pár dalších gratulacích se už neudržela a pronesla do davu.
"Copak vám nedochází, že příště už mu Snape něco takového neopustí. Slíbil Harrymu, že mu udělí držení bobříka mlčení!" Vtom všichni zmlkli, jen někteří nechápavě koukali po ostatních. Harrymu neušlo, že všichni stejně nechápající jako on, jsou z mudlovských rodin. Takže mu zase něco ušlo. Člověk by řekl, že po pěti letech studia v Bradavicích už ho nic nepřekvapí. Ale byly tu zřejmě ještě věci, o kterých se měl dozvědět už jako malý od svých rodičů, jenže takovou možnost on neměl. A tak se musel trochu zahanbeně zeptat: "A co je na tom tak zlého?" Hermiona mávla rukama do vzduchu.
"Všechno. Kouzlo Silentis je obdoba držení bobříka mlčení a řadí se mezi nejčastější rodičovské tresty. Ten, kdo tě jím očaruje, pak má vládu nad tvým hlasem. Může tě ho zbavit v návaznosti na jakoukoli věc. Takže kdyby si Snape usmyslel, že máš ztratit hlas vždycky, když přijdeš do styku s kotlíkem, tak mu stačí říct Silentis, myslet na tebe a na kotlík, a pak už v jeho přítomnosti nikdy nic neřekneš," vychrlila ze sebe Hermiona a pozorovala, jak tváře kolem ní blednou, když jim došlo, co si proti sobě Harry poštval. Harry sám byl značně vyděšený a zajel si zoufale prsty do vlasů. Vzápětí už cítil soustrastné poplácávání na rameni. Nedokázal pochopit jak to, že se ještě o tomhle kouzlu nedozvěděl, ale jedno chápal moc dobře - bude si muset před Snapem dávat pozor.

Několik hodin lektvarů se nedělo nic zvláštního. Harry se soustředil hlavně na to, aby neudělal nic proti pravidlům, a dařilo se mu to. Lektvary měl stále mizerné, ale to už Snapea nevzrušovalo a automaticky Harrymu zapisoval T. Jenže pak se jednou všechno zvrtlo.
Harry právě připravoval jeden z jedů, které jim Snape zadal, a už se ani nesnažil dělat všechno pořádně - stejně se mu ten jed nepodaří udělat, tak co. Házel do kotlíku všechno od ruky a občas omylem přeskočil řádek s důležitou informací. Na konci hodiny jeho lektvar odporně páchl a barvou se moc nelišil od Ronova zářivě růžového. Takže zase pro ně dva zbude ze škály známek ta nejhorší, pomyslel si už trošku znuděně. Nechal Snapea ať si zapíše hodnocení a pak si začal sklízet věci. Popadl kádinky a zamířil s nimi k umývadlu. Když vtom ho do týla něco uhodilo. Automaticky zvedl ruku, aby se dotkl bolavého místa, ale nedošlo mu, že má plnou náruč, a tak v příští vteřině všechny kádinky popadaly na zem a roztříštily se mezi lavice. Harry se nabroušeně otočil. Spatřil přesně to, co čekal. Zmijozelští se popadali smíchy za břicho a Malfoy se samolibě usmíval.
"Co to, sakra, děláš?" zakřičel na něj Harry. Vtom ho kdosi uchopil za krkem.
"Už jsem vám několikrát říkal," začal pomalu Snape a to už všichni ve třídě zmlkli a pozorovali je "že takovéhle chování já netrpím. Tentokrát už to nebude jen školní trest, co si vysloužíte, Pottere. Mám váš už dost!" Pootočil si Harryho tak, aby mu viděl do tváře, ale stále ho svíral za krkem. Pak řekl jednoduše: "Silentis!" a součastně s tím mávl hůlkou.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Achája Eressiel Achája Eressiel | Web | 22. ledna 2011 v 0:57 | Reagovat

Tedy to bude ještě napínavé.
A nutno podotknout, že máš velice zajímavě uspořádaný blog, tedy dům:)Až budu mít čas, určitě ho prolezu od sklepa až na půdu. Kdyby tu byl sklep:D

2 Majitelka domu Majitelka domu | 22. ledna 2011 v 8:25 | Reagovat

Děkuju, jsem ráda, že si t tady líbí. Další kapča přibude už teď o víkendu :)

3 Emily Emily | Web | 13. května 2011 v 18:08 | Reagovat

hodne zajímave!

4 Guenon Guenon | Web | 9. ledna 2012 v 16:23 | Reagovat

jako představa, jako Harry na lektvarech drží bobříka mlčení mě hned na začátek zabila, takže jsem se smála celou dobu :D Jenže pak přišlo vysvětlení a strach s ním. Už vidím, jak mu Snape bude dávat zabrat.
jsem moc zvědavá, jak do toho celého zapadne Dracoušek. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama